Foto: Tim1337 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons/Pixabay

To, čo znelo pôvodne ako vtip, začína prerastať do reálnej podoby.

Už viac ako 600-tisíc ľudí sa prihlásilo do akcie zvanej „Storm Area 51„. Satirická udalosť sa má konať 20. septembra a jej cieľom je vtrhnúť na americkú vojenskú základňu Area 51, ktorá je opradená mýtmi a mnohí konšpirátori veria, že USA tam zhromažďuje všetky dôkazy o existencii UFO.

Ako uvádza portál Independent, na akciu už zareagovali aj americké vzdušné sily Air Force. Tie varujú pred akýmkoľvek pokusom narušiť základňu. Hovorkyňa Air Force, Laura McAndrews vydala nasledujúce varovanie: „Area 51 je tréningový priestor amerických vzdušných síl. Chceli by sme odradiť každého, kto by sa chcel do tejto oblasti dostať. Americké letectvo je vždy pripravené chrániť svoje územie.

Area 51

NASA
  • je odľahlý úsek zeme na dne vyschnutého jazera na juhu Nevady
  • nachádza sa tam vojenské letisko, ktoré je pravdepodobne využívané na tajný vývoj vojenských lietadiel
  • prebiehal tam vývoj strojov ako Lockheed U-2 alebo Lockheed SR-71 Blackbird
  • objekt je strážený kamerami a pohybovými senzormi
  • okolo základne sú upozornenia, že votrelci môžu čeliť „smrtiacej sile“
  • miesto je predmetom mnohých konšpiračných teórií o UFO

Organizátori Storm Area 51 uviedli, že vďaka špeciálnemu behu sa dokážu pohybovať rýchlejšie ako strely a že konečne uvidia mimozemšťanov. Stavajú na tom, že vojaci nedokážu zastaviť obrovský nápor ľudí, čo je pri počte viac ako 600-tisíc ľudí viac ako reálne. Ich špeciálny beh na základňu chcú robiť štýlom naruto behu, ktorý je inšpirovaný japonským manga. Pri ňom má bežec ruky natiahnuté dozadu a telo je naopak naklonené dopredu.

Momentálne je ťažké predpovedať, či sa akcia naozaj uskutoční alebo ju organizátori radšej zrušia. Ak by sa akcia naozaj uskutočnila, bolo by zaujímavé sledovať, ako sa s tým armáda vyrovná, keďže použitie zbraní voči davu ľudí, ktorí by akciu považovali skôr za recesiu, by vyvolalo veľkú vlnu odporu voči zásahu.