Foto: Profimedia

Český novinár sa stal priamym účastníkom včerajšej streľby v Prahe.

Český novinár Jiří Forman opísal pre televíziu Nova situáciu, v ktorej sa ocitol ako priamy účastník streľby pri včerajšom incidente v Prahe.

Forman sa vyjadril, že vedel o pátracej akcii, no fakt, že sa ocitol priamo na mieste, bol skôr náhodou. „Ja som vedel, že prebieha nejaká pátracia akcia v centre Prahy, že je tam zvýšený počet hliadok, že tam policajti jazdia a že hľadajú nejakého nebezpečného páchateľa. Zhodou náhod som sa ocitol blízko filozofickej fakulty, kde sa začalo strieľať,“ povedal Forman pre televíziu Nova.

Keď prechádzal okolo fakulty, začul streľbu. „Bol som pripravený, chcel som ísť, pretože bolo jasné, že sa strieľa vo fakulte. Nabehli tam kriminalisti, začali evakuovať študentov. S tým som pomáhal, pretože v tej chvíli tam bolo naozaj málo policajtov. Ľudia nechceli ani veriť, že sa niečo také deje,“ pokračuje v rozhovore.

Forman počas incidentu natočil video, na ktorom zachytil aj strelca. Novinár ho vyzval, aby strieľal ich smerom a zároveň s policajtmi zdieľal jeho presnú polohu. „Keď vyšiel na strechu, tak aj na záberoch môžete vidieť, že strieľal na ľudí, ktorí utekali preč. Strieľal aj na policajtov. Tí zdola nič nevideli. Mal skvelú streleckú pozíciu, musel sa dlho pripravovať,“ dodal.

Ak ste sa stali obeťou alebo svedkom traumatizujúcej udalosti, pomoc nájdete na webe IPčko. Psychologickú pomoc poskytuje nonstop, bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu a emailu.
Uložiť článok

Najnovšie články