Seriál Squid Game Foto: MovieStillsDB

Seriál Squid Game, ktorý Netflix v tomto roku vydal, zožal neuveriteľný úspech.

Tvorca najväčšej show, aká kedy na Netflixe vznikla, odpovedal na otázku, či sa pripravuje druhá séria. 

Ako píše portál LAD Bible, tvorca Hwang Dong-hyuk, ktorý seriál aj režíroval, sa pre Associated Press rozhovoril o neuveriteľnom prijatí, ktorého sa seriálu dostalo a o túžbe fanúšikov z celého sveta vidieť viac.

V hlave mám obraz na veľmi vysokej úrovni, neviem ale, kedy ho zrealizujem

Fanúšikovia z celého sveta sledovali seriál, v ktorom sa hrajú hry o život s veľmi malou šancou dostať sa ku obrovskému obnosu peňazí. Juhokoréjsky seriál prekonal všetky očakávania sledovanosti, a vyslúžil si tak obrovskú mediálnu pozornosť.

Tvorca a režisér prvýkrát odpovedal na otázku, či sa dočkáme pokračovania tohto netflixového hitu. Pokiaľ ide o potvrdenie na otázku o ďalšej sérii, jeho odpoveď znela veľmi konkrétne – druhá séria skutočne bude.

Dong-hyuk povedal: “Je tu taký veľký tlak, toľko dopytu a toľko vášne pre druhú sezónu. Takže mám skoro pocit, že nám nedávate na výber. Ale poviem, že skutočne bude druhá sezóna. Momentálne je to v mojej hlave. Práve teraz som v procese plánovania. Myslím si však, že je priskoro povedať, kedy a ako sa to stane.”

Predtým tvorca najväčšej show, aká kedy na Netflixe vznikla, pre The Guardian povedal: „Samozrejme, že sa o tom hovorí. Pre úspech, ktorý seriál zožal, by bolo nemysliteľné myšlienku na pokračovanie zavrhnúť. Uvažujem o tom. Mám v hlave obraz na veľmi vysokej úrovni, ale nebudem na ňom hneď pracovať. Je tu film, ktorý chcem naozaj natočiť. Rozmýšľam, čo urobiť ako prvé. Musím sa porozprávať s Netflixom.”

Ak ste show ešte nevideli, zameriava sa na bizarnú hru, ktorú hrajú ľudia, ktorí urgentne potrebujú peniaze. Zatiaľ čo hrajú o obrovskú sumu peňazí, ktorá im zmení život, stávky nemôžu byť vyššie – akýkoľvek chybný krok v hre znamená automatickú elimináciu (zabitím).

Oficiálna synopsia Netflixu znie: „Záhadná pozvánka na pripojenie sa k hre sa posiela ľuďom v núdzi, ktorí súrne potrebujú peniaze. 456 účastníkov zo všetkých sociálnych oblastí je uzavretých na tajnom mieste, kde hrajú hry s cieľom vyhrať 45,6 miliardy wonov. Každá hra je kórejská tradičná detská hra ako Red Light, Green Light, ale dôsledkom prehry je smrť. Kto sa stane víťazom a aký je účel tejto hry?”

LAD Bible
1
Uložiť článok
Komentovať