Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: TASR/AP

Po rokoch sa herec Brendan Fraser opäť vracia na výslnie, so slzami v očiach prijal oscarovú sošku.

Poznáme ho z mnohých skvelých filmov, napríklad z Múmie či z Kráľa džungle. Aj keď sa na niekoľko rokov Brendan Fraser stratil z obrazoviek, teraz sa opäť teší z priazne divákov, ale aj hereckých kolegov. Obrovský úspech mu priniesol film Veľryba. Aký je jeho príbeh?

V článku sa dozviete aj:

  • prečo Brendan Fraser zmizol zo scény;
  • prečo už nemohol hrať v akčných filmoch;
  • prečo sa mu ľudia posmievali;
  • ako sa vyrovnával so sexuálnym napadnutím;
  • komu počas udeľovania Oscarov poďakoval za záchranu kariéry.

Jeho telo to už nezvládalo

Ako informuje portál People, Brendan Fraser sa do sŕdc divákov prvýkrát zapísal začiatkom 90. rokov. Mnoho ľudí si ho pamätá najmä vďaka sérii filmov Múmia (The Mummy), vynikal však aj v komických počinoch, napríklad v Kráľovi džungle (George of the Jungle). Ako píše The Sun, v tom čase by ste ťažko hľadali úspešný film, v ktorom by sa Fraser nebol objavil. V roku 2006 sa dokonca stal prvým hercom narodeným v Amerike, ktorému sa podarilo získať si miesto na Kanadskom chodníku slávy.

Náhle sa ale z obrazoviek vytratil. Fanúšikovia dúfali, že si len doprial krátku prestávku, tá ale napokon trvala niekoľko rokov. V roku 2018 v rozhovore pre portál GQ prezradil, že musel svoje tempo spomaliť kvôli závažným zdravotným problémom. Práve kvôli nim odmietol aj nakrúcanie pokračovania Múmie a Cesty do stredu Zeme (Journey to the Center of the Earth).

Foto: MovieStillsDB

Prezradil, že mnohé zranenia si privodil počas natáčania rôznych nebezpečných kaskadérskych kúskov. V čase, keď sa v roku 2008 točil v Číne tretí diel Múmie, ho takpovediac pokope držali už len páska a vrecúška s ľadom. Pod oblečením zas mal chrániče, podľa Fraserových slov si musel vyrábať akúsi vonkajšiu ochrannú kostru.

Absolvoval operáciu kolien, chrbtice, ale aj hlasiviek

V priebehu rokov musel absolvovať niekoľko chirurgických zákrokov, vrátane operácie kolena a hlasiviek. Absolvoval aj laminektómiu (operáciu stavcov), pričom problémy s chrbticou sa neustále vracali. Vzhľadom na to, že dovtedy hral v množstve akčných filmov, predstavovalo to značný problém. Aby toho nebolo málo, v roku 2009 si prešiel nepekným rozvodom s Afton Smith, s ktorou má tri deti (jeho synovi Griffinovi odborníci diagnostikovali autizmus), musel sa niekoľkokrát sťahovať a v roku 2016 zomrela jeho milovaná mama.

Foto: MovieStillsDB

Len niekoľko dní po jej pohrebe sa prvýkrát odhodlal na rozhovor s AOL, no diváci mali zmiešané pocity. Netušili, že herec sa práve vyrovnáva s osobnou tragédiou. Internet tak bol plný krutých posmeškov o smutnom Brendanovi Fraserovi.

V rozhovore pre GQ sa zas prvýkrát rozhovoril o tom, že bol sexuálne napadnutý. V roku 2003 sa ho mal v Beverly Hills nevhodne dotýkať Philip Berk, bývalý prezident Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA). Ten ale akúkoľvek vinu poprel a tvrdí, že celé je to len jeden veľký výmysel. Napriek tomu sa podľa portálu UNILAD ospravedlnil, no s dodatkom, že HFPA nemá nič spoločné s úpadkom Fraserovej kariéry. Herec priznal, že sa mu chcelo plakať, mal hrču v hrdle a cítil sa ako malé dieťa.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články