Foto: Profimedia

Patrick Mackay bol odsúdený v roku 1975 po tom, čo sa priznal k trom vraždám.

Je pravdepodobné, že ste o ňom nikdy ani nepočuli. Patrick Mackay ale patrí v Británii k rekordérom, za mrežami strávil za trojnásobnú vraždu už 47 rokov. Čoskoro ale bude môcť požiadať o prepustenie.

Hovoril o sebe, že je diablov učeník

Hovorí sa o ňom, že patrí medzi tých najzákernejších zločincov Veľkej Británie. Ako informuje LADbible, Patrick Mackay strávil za mrežami už 47 rokov, čo z neho činí najdlhšie sediaceho väzňa v krajine. V súčasnosti má už 70 rokov, na minimálny trest vo výške 20 rokov ho odsúdili v roku 1975 po tom, čo sa priznal k zavraždeniu troch postarších ľudí.

Mackay sám o sebe hovoril, že je diablov učeník a bol posadnutý nacizmom. Svoju prvú obeť zabil v Londýne, bola ňou Isabella Griffith. 84-ročnú ženu uškrtil a dobodal v jej vlastnom domove. Vrah sa do hlavného mesta vrátil po tom, čo niekoľko rokov strávil v inštitúte Moss Side Hospital v Liverpoole.

Isabella Griffith Foto: Profimedia

O rok neskôr zavraždil 89-ročnú ženu menom Adele Price. Zaútočil na ňu po tom, čo ju požiadal o pohár vody a Adele ho pustila k sebe domov. Zabil ju len chvíľku pred tým, ako do domu dorazila Adelina vnučka. Aj keď v tom čase ešte Mackay nebol medzi podozrivými, polícia sa nazdávala, že dva prípady navzájom súvisia.

Po 47 rokoch sa môže dostať na slobodu

Len o niekoľko týždňov neskôr Mackay zabil svoju poslednú obeť, otca Anthonyho Creana. Vrah kňaza ubil na smrť sekerou. Predtým sa vrah s kňazom priatelil, no neskôr mu ukradol šek v hodnote 80 libier. Mackay napokon skončil v rukách polície len niekoľko hodín po tom, čo bolo nájdené Creanovo telo.

Mackay sa k vraždám priznal a tvrdil, že na rukách má krv aj ďalších 8 ľudí, vrátane 17-ročnej opatrovateľky Heidi Mnilk, ktorá bola zavraždená v roku 1973. Neskôr ale Patrick priznania stiahol a trval na tom, že zabil len troch ľudí, Isabellu, Adele a Anthonyho.

Foto: Profimedia

V novembri 1975 ho odsúdili na 20 rokov až doživotie. Už koncom minulého roka mohol požiadať o podmienečné prepustenie, existovala šanca, že sa na slobodu dostane ešte pred Vianocami. Pojednávanie bolo ale napokon presunuté na apríl tohto roka. Opäť budú starostlivo posudzované dôkazy a odborníci budú skúmať zmeny v jeho správaní.

Predložené budú aj posudky od psychiatrov a psychológov. Odznejú aj výpovede väzenských dozorcov, ako aj ľudí, ktoré boli jeho skutkami priamo zasiahnutí.

Najnovšie články