Henrieta Balázsová / /
Dávate mu to dostatočne najavo?

Nemusíte mu to len povedať. Samozrejme, že počuť “Ľúbim ťa,” je krásne, no dokázať mu to môžete aj rôznymi drobnými, každodennými gestami a prejavmi lásky. Láska je ako kvet. Keď chcete, aby kvitla, musíte sa o ňu starať. A tu je hneď 7 dôvodov, prečo by ste to mali robiť každý jeden deň.

#1 Pekné spomienky posilňujú vzťah

Mnohí vedci i vzťahoví experti sa zhodujú na tom, že pekné spomienky, ktoré si vytvoríte so svojím partnerom, budú v budúcnosti pôsobiť ako cenný “stmeľovač” vášho vzťahu. Stačí si na ne len spomenúť a hneď vás zaplaví pocit krásnej nostalgie.

#2 Komplimenty má rád každý

Komplimenty nás zahrejú pri srdci a dokážu nám poriadne zdvihnúť sebavedomie. Skúste svojej partnerke povedať, že je tou najkrajšou ženou na svete alebo povedzte svojmu partnerovi, že je tým najlepším mužom pod slnkom. Uvidíte, aký skvelý efekt to na vás oboch bude mať.

unsplash.com

#3 Budete si blízki aj v ťažších chvíľach

Je úplne prirodzené, že aj vo vašom vzťahu príde obdobie, kedy si mierne začne liezť na nervy. Je to absolútne normálne a zvláštnejšie by bolo, keby táto fáza neprišla. Ani vtedy však svojej polovičke nezabudnite dať najavo svoje city a tiež to, že viete, že ide len o niečo dočasné, čo čoskoro pominie.

#4 Bude vedieť, že sa na vás vždy môže spoľahnúť

V dobe, v ktorej žijeme, je nesmierne ťažké nájsť niekoho, na koho sa môžete 24 hodín denne spoľahnúť. Vedieť, že niekoho takého pri sebe máte, je obrovským darom, ktorý si treba vážiť.

#5 Láska nás robí lepšími

Nejedenkrát sme už boli svedkami toho, ako veľmi dokáže láska človeka zmeniť. Inšpiruje nás, napĺňa nás šťastím a robí z nás lepších ľudí. Darujte jej preto toľko, koľko dokážete.

unsplash.com

#6 Zlepší sa aj váš intímny život

Na to, aby fungoval správne, je nevyhnutné aj isté emocionálne prepojenie. Ak vo vzťahu chýba, jednoducho to nie je ono. Práve drobné, každodenné dôkazy lásky sú tým, čo môže zlepšiť aj váš milostný život.

#7 Najviac záleží vždy na maličkostiach

…a to v čomkoľvek v živote, nielen v láske. Pretože práve maličkosti sú zvyčajne tie veci, na ktorých záleží najviac. Nájdite si preto každý deň chvíľu na to, aby ste svojej polovičke povedali či dokázali, čo k nej cítite. Uvidíte, že váš vzťah to posunie opäť ďalej.

Pozri aj: Tie najhoršie z najhorších. Toto je 10 katastrofálnych vzťahových rád, ktoré by ste rozhodne nemali počúvať

iheartintelligence
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)