Niektorí rodičia by nevedeli, ako na takúto situáciu zareagovať. Tento muž sa však zachoval ako skvelý otec.

Otázka LGBT bude ľudí navždy rozdeľovať na 2 skupiny. V mnohých diskusiách o tejto téme, v ktorých je prítomnosť hejsterských komentárov samozrejmosťou, však ľudia najzarytejších odporcov veľakrát prekvapia otázkou: „Čo by si robil, keby ti tvoj syn povedal, že je gay?“ Mnoho ľudí samozrejme odpovie, že by ho zavrhli alebo vyhodili z domu. To sú však ľudia, ktorí ešte deti nemajú. Rodičovská láska je totiž láskou, ktorá je nekonečná a nepozná žiadne predsudky. Teda, takou by aspoň mala byť. Jej príkladom je tento muž.

Pre mnohých homosexuálov je veľmi ťažké priznať svojim rodičom, že ich orientácia je iná. Bál sa toho aj Nate, preto pred svojimi rodičmi mlčal. Jedného dňa však jeho tajomstvo vyplávalo na povrch. Bolo to v deň, keď si jeho otec vypočul jeho telefonát. Bol totiž večer a Nate práve volal svojmu priateľovi. Ako zareagoval otec, keď sa dozvedel, že jeho syn je gay? V noci mu napísal list, ktorý si Nate ráno našiel na stole. List znel nasledovne:

„Nate,

náhodou som si večer vypočul tvoj telefonát s Mikeom. Počul som, že dnes si chcete niekam vyraziť. Jediné, o čo ťa chcem poprosiť, je to, aby si dnes nezabudol ísť do škôlky pre brata a aby si cestou domov priniesol chlieb. S mamou si dnes tiež vyrazíme, veď vieš.

To, že si gay, viem od tvojich šiestich rokov. Ľúbim ťa, odkedy si sa narodil, a to sa nikdy nezmení.

Otec

P.S. – s mamou si myslíme, že s Mikeom ste veľmi pekný pár.“

simplecapacity.com

Teraz už vidíte, prečo otcova reakcia jedných dojala a iných pobúrila. Pravdou však je, že jeho postoj môže len veľmi ťažko súdiť niekto, kto ešte vlastné dieťa nemá.

Pozri aj: Otvorený list všetkým ľuďom, ktorí vždy dávajú seba na posledné miesto

simplecapacity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy