/ ,
Patrili ste aj vy na základnej a strednej škole medzi študentov, ktorí mali takmer vždy to všetkého samé dobré známky?

Považujete sa za inteligentnú osobu? Potom určite nezaváhate a pustíte sa do tejto výzvy, ktorá na chvíľu ponamáha vaše mozgové závity. Ak ste fanúšikom rôznych hádaniek, skladačiek a iných hlavolamov, ste na správnom mieste. Pripravili sme si pre vás tri hádanky, ktoré síce na prvý pohľad vyzerajú byť úplne jednoduché, určite sa však nad nimi treba lepšie zamyslieť. Ste pripravení?

Vodovodný kohútik

Dobre si obrázok obzrite a pokúste sa odpovedať na otázku, z ktorého kohútika potečie voda najrýchlejšie podľa vás? Na odpoveď si pokojne doprajte čas, hádanka je možno náročnejšia, než vyzerá.

imgur.com

Číslo 1

Toto nie je správna odpoveď. Ak ste hádali práve túto, nevešajte hlavu. Aj tak patríte do skupiny nadpriemerne inteligentných jedincov. Oplývate tiež dávkou kreativity, nemali by ste však nechať ľudí okolo vás, aby vám stáli v ceste pri dosahovaní cieľov a túžob.

imgur.com

Číslo 2

Ani táto odpoveď nie je správna. Aj keď vaše IQ možno nie je na škále najvyššie, dokážete pre dosiahnutie svojich cieľov využiť inteligenciu a schopnosti iných ľudí. Veľmi dobre si uvedomujete, aké kroky je k tomu potrebné podniknúť. S pomocou ľudí okolo seba ste schopní veľkých vecí.

imgur.com

Číslo 3

Opäť nesprávna odpoveď. Váš výber však naznačuje, že ste kreatívna a tvorivá osoba, ktorej nápady ostatných občas trochu desia. Posilniť vás môže podnetná komunikácia so správnymi ľuďmi.

imgur.com

Číslo 4

Správnou odpoveďou na otázku je táto. Ak ste odpovedali, že voda potečie najskôr zo štvrtého kohútika, ste mimoriadne inteligentný človek. Nie vždy však svoju kapacitu využívate na veci, ktoré si zasluhujú vašu pozornosť. Je čas začať robiť správne veci pre seba, aj ľudí okolo seba.

imgur.com

Kto zomrie ako prvý?

Preskúmajte obrázok a pokúste sa odpovedať na otázku, ktorý panáčik by padol ako prvý. Je dôležité podotknúť, že hýbať sa môže len bod E. Ostatné musia ostať nehybné. Čo myslíte, kto je ohrozený najviac a kto je naopak v bezpečí?

youtube.com

Riešenie

Panáčik, ktorý je ohrozený najviac a pravdepodobne by neprežil zrážku s balvanom je panáčik s označením D. Aj keď sa zdá, že je bezpečne ukrytý, realita je iná. Keď kameň padne, panáčik D bude zasiahnutý ako prvý, potom padnú panáčikovia C a B. E a A sú pred kameňom v bezpečí.

youtube.com

Ktorá nádoba sa naplní ako prvá?

Predpokladajme, že máme 4 nádoby rozmiestnené tak, ako vidíte na obrázku. Tlak vzduchu je vo všetkých nádobách rovnaký. Ktorá nádoba sa naplní ako prvá, ak sú všetky nádoby navzájom prepojené?

imgur.com

Výsledok

Správna odpoveď je, že nádoby s číslami 3 a 4 sa naplnia ako prvé presne v rovnaký čas. Keďže sú nádoby prepojené, voda pomaly potečie z nádoby číslo 1 do nádoby číslo 2, tú však naplní len čiastočne. Voda z druhej nádoby potečie do tretej a naplní ju takmer po okraj. Keď však výška vody dosiahne výšku trubice vedúcej do štvrtej nádoby, začne pretekať z tretej do štvrtej. Tak sa naplní tretia a štvrtá nádoba a vtedy začne voda tiecť späť k druhej a prvej nádobe.

imgur.com

Koľko odpovedí ste mali správne vy?

Pozri aj: Na týchto 10 fotografiách niečo nie je v poriadku. Chyby na nich však nájde len skutočný génius

scooplify
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)