Henrieta Balázsová / /
Na svete sú len dva typy ľudí.

O problémoch tých jedných vie takmer celý svet, pretože sa o nich vôbec neštítia hovoriť. Neustále sa sťažujú a veľakrát radšej namiesto toho, aby daný problém riešili, len bezcieľne vyplakávajú. No a potom je tu tá druhá skupina, teda ľudia, ktorí si môžu prechádzať aj tým najväčším peklom v živote, no povedia o tom maximálne tak svojmu najlepšiemu priateľovi. Ak do tejto skupiny patríte aj vy, určite vám bude týchto 10 vecí dôverne známych.

Čo teda robia ľudia, ktorí si práve prechádzajú peklom, no snažia sa to skrývať?

#1 Zrazu zostanete super-zaneprázdnený. Či už prácou, hľadaním si nových koníčkov alebo stretávaním sa s priateľmi, ktorých ste nevideli celé roky, niečo si určite nájdete. Len nech nemusíte myslieť na svoju bolesť.

#2 Druhým pomáhate viac ako kedykoľvek predtým. Riešenie ich problémov vám totižto pomáha zabudnúť na tie svoje vlastné.

#3 Nikomu nepoviete “nie”. Na každú žiadosť odpovedáte jednoducho “áno”. Aj to však len preto, aby vám zostalo čo najmenej času pre vaše vlastné myšlienky.

#4 Stali ste sa závislými na hudbe. Či už samotná hudba alebo jednotlivé texty – pomáhajú vám ešte viac precítiť tú bolesť, ktorú cítite. Veľakrát máte dokonca pocit, že daný text je tak presný, akoby bol písaný presne o vás.

pexels.com

#5 Vyhýbate sa očnému kontaktu s niektorými ľuďmi. Viete, ako dobre vás poznajú a viete, že okamžite by odhalili, že s vami niečo nie je v poriadku. A tomu sa chcete všemožne vyhnúť.

#6 “Som v poriadku”. Presne takáto je vaša odpoveď vždy, keď sa vás niekto opýta, ako sa cítite. Klamať je tak jednoduché. Jednoducho nechcete riešiť svoje problémy s niekým iným.

#7 Snažíte sa byť až príliš pozitívni. Možno aj sami viete, že to už trocha preháňate, no myslíte si, že ak tomu sami uveríte, bude to lepšie.

#8 Neustále sa vraciate k minulosti. Nech robíte, čo chcete, na tú udalosť jednoducho nedokážete zabudnúť. A obávate sa, že vás bude mátať po celý zvyšok života.

#9 Chvíle strávené osamote sú pre vás kritické. Vždy, keď zostanete sami, bez ľudí vôkol seba a bez nejakých aktivít, úplne sa zlomíte. Nedokážete sa ubrániť slzám a sužuje vás pocit, že už nikdy to nebude iné.

Foto: Photo by Juan Pablo Arenas from Pexels

#10 Cítite sa osamelo. Aj keď by ste sa neustále stretávali s ľuďmi, budete sa cítiť osamelo. Bojíte sa, že ten kúsok skladačky, ktorý ste stratili, už nikto nenahradí.

Pozri aj: 18 znakov toho, že prežívate „temnú noc duše“, inak nazývanú aj ako existenčná kríza

thoughtcatalog
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)