Foto: Blue Planet

Okrem skvelej hudby sa môžeme tešiť aj na dychberúce zábery z našej modrej planéty.

Dokument Planéta Zem II očaril svet minulý rok. Ukázal tie najkrajšie zábery z ríše zvierat a zo sveta ako takého. Ešte tento rok sa však BBC chystá predstaviť pokračovanie ďalšieho úžasného dokumentu, konkrétne Modrá Planéta 2. Rozprávačom bude opäť David Attenborough.

Prvý diel dokumentu mal svoju premiéru 12. septembra 2012 vo Veľkej Británii a jeho natočenie trvalo celkom päť rokov. Išlo o prvú tak komplexne spracovanú sériu, zaoberajúcu sa svetovými oceánmi, ich históriou a životom v nich. Dokument pozostával celkovo z 8 epizód, pričom každá trvala 50 minút a každá sa zaoberala iným aspektom fascinujúceho podmorského života. Modrá Planéta poukázala na fakt, že veľká časť života v moriach a oceánoch ostáva pre nás stále záhadou. Sérii sa podarilo získať niekoľko významných ocenení.

Na svetlo sveta sa nedávno dostala päť minút dlhá upútavka k druhému dielu dokumentu. O hudbu k nemu sa postaral slávny skladateľ Hans Zimmer, ktorý zložil hudbu aj k filmom, ako napríklad Temný rytier, Gladiátor, či Piráti z Karibiku. Okrem neho sa však na dokumente podieľa aj kapela z Glastonbury, Radiohead. Spolu prepracovali skladbu Bloom z albumu The King of Limbs, ktorý vydali Radiohead ešte v roku 2011. K pôvodnej hudbe bol pridaný orchester a nové vokály.

Blue Planet II: The Prequel

“Take a deep breath.” – Sir David Attenborough#BluePlanet2 💙 (ocean) bloom

Posted by BBC Earth on Mittwoch, 27. September 2017

Spevák kapely Radiohead, Thom Yorke, sa nedávno vyjadril: „Skladba Bloom bola inšpirovaná prvým dielom dokumentu Modrá Planéta. Je preto skvelé môcť ju doplniť a použiť ju v tomto novom neuveriteľnom počine. Hans Zimmer je skvelý skladateľ, ktorý sa bez námahy pohybuje vo viacerých hudobných žánroch. Bolo pre nás preto cťou spolupracovať s takým neuveriteľne talentovaným človekom a vidieť, ako tká dokopy rôzne časti našej skladby Bloom.“

BBC ukážku popísala ako ukážku obsahujúcu najviac úctu vzbudzujúce zábery. Okrem toho, ukážka obsahuje aj exkluzívne zábery, ktoré sa však v novej sérii Modrej Planéty neobjavia.

Autori tvrdia, že v novej sérii dokumentu budeme mať možnosť vidieť živočíšne druhy, ktoré sa ešte nikdy na žiadnom filme neobjavili. Bude medzi ne patriť napríklad zvláštny druh kraba s chlpatým hrudníkom, ktorý si vyslúžil prezývku „Hoff krab“, po hercovi Davidovi Hasselhofovi.

Dátum premiéry dokumentu Modrá Planéta 2 zatiaľ nie je známy. Dúfame však, že nás tvorcovia nenechajú čakať príliš dlho.

Pozri aj: Žralok sa mužovi zahryzol do brucha a nechcel ho pustiť. Desivé video ukazuje, ako v člne bojuje s obávaným morským predátorom

independent, wikipedia
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy