Foto: BBC (youtube.com)

BBC obdarila každého fanúšika prírodných dokumentárnych filmov na svete.

Snáď najznámejší dokumentárny film Planet Earth komplexne zachytáva krásy našej planéty od zamrznutých ľadovcov, cez horúce púšte až po rozmanité dažďové rovníkové lesy a patrí medzi najobľúbenejšie a najkvalitnejšie spracované dokumentárne filmy. Prvá séria tohto seriálu vyšla v roku 2006, pričom druhú sériu sme si mohli užiť minulý rok. Tvorcovia dokumentu teraz šokujú všetkých fanúšikov, pretože im zadarmo ponúkli až 40 hodín dychberúcich bonusových záberov. 

Seriál Planet Earth pochádza z dielne britskej televízie BBC a patrí medzi najkvalitnejšie spracované dokumentárne filmy o prírode na svete. Pôvodná 11-dielna prvá séria bola ako prvý dokumentárny film natočený v HD rozlíšení, pričom druhá séria bola už v 4K kvalite i s využitím dronov. Ak ste fanúšikmi tohto ohromujúceho dokumentárneho výtvoru, potom máme pre vás skvelú správu.

Tvorcovia seriálu Planet Earth totiž na YouTube zverejnili až 40 hodín bonusových záberov z natáčania druhej série seriálu. Tieto dychberúce a upokojujúce zábery zo všetkých kútov našej planéty ponúkajú v rozlíšení 1080p úplne zadarmo. Vďačiť za to môžeme modernému svetu 21. storočia, ktorý umožňuje uploadovať na internet ohromné množstvo dát – záberov, ktoré doposiaľ museli tvorcovia seriálu nechávať založené len vo svojich archívoch.

Celkom štyri 10 hodín trvajúce videá zverejnila britská televízia BBC prostredníctvom svojho YouTube kanálu s pôvodnou zvukovou stopou, ktorá prináša upokojujúce zvuky prírody. Každé z týchto videí je pritom zamerané na inú tému. Jedno ponúka pohľad na pohoria, ďalšie na púšte, džungle a ostrovy našej planéty.

BBC sa k zverejneniu 40 hodín materiálov rozhodlo v rámci projektu s názvom „Projekt skutočného šťastia“. Ten vychádza z vedeckej štúdie Kalifornskej univerzity v Berkeley, s ktorou BBC spolupracovala. Podľa tohto výskumu robí sledovanie prírodných dokumentárnych filmov ľudí šťastnejšími.

Pozri aj: Slovákom sa podarilo spolu s RTVS zdokumentovať medvede v podobe, v akej ich nikto nikdy neukázal

sciencealert.com
Príbehy
0
Komentovať (0)