Ilustračné foto: Fars News Agency [CC BY 4.0], via Wikimedia Commons

Na francúzskom atlantickom pobreží vyplavilo rekordný počet mŕtvych delfínov.

Rekordné množstvo mŕtvych delfínov vyplavilo v posledných mesiacoch na francúzskom atlantickom pobreží po tom, ako uviazli v rybárskych sieťach. S odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie francúzskeho pozorovateľského centra Pelagis o tom píše agentúra AFP.

Pozdĺž pobrežia (Biskajského zálivu) sme našli približne 1200 malých veľrybotvarých cicavcov,“ pričom 90 percent z nich boli delfíny obyčajné, priblížil pre AFP biológ Oliver Van Canneyt.


Pozorovateľské centrum Pelagis v tejto súvislosti ďalej uviedlo, že jeho členovia zaznamenávajú rekordné počty uhynutých delfínov na francúzskom atlantickom pobreží už od roku 2017, pričom varovali, že daný živočíšny druh by mohol v regióne vymrieť.


Až 85 percent skúmaných zdochlín malo na tele známky náhodného odchytu do rybárskych sietí. Podľa odhadov centra sa v mori nachádza približne trikrát toľko uhynutých jedincov, ako bolo nájdených na pobreží.

Francúzsky minister životného prostredia Francois de Rugy v reakcii na danú situáciu ešte v marci avizoval, že „do konca roka“ predstaví plán, ktorého cieľom by malo byť zníženie úhynu delfínov následkom náhodného odchytu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy