Ilustračné foto: © Frank Schulenburg, via Wikimedia Commons

Práca by nemala byť len o zárobku, mala by človeka aj napĺňať.

To sa neraz nepodarí a človek sa trápi v práci, ktorú nemá rád, no myslí si, že nemá na výber kvôli financiám. Ak patríte do skupinky ľudí, ktorá sa s osudom len tak nezmieri a ide si za svojimi snami, máme pre vás skvelú správu.

Pozorovanie veľrýb, delfínov a sviňúch

Organizácia Hebridean Whale and Dolphin Trust sa zameriava na ochranu delfínov, veľrýb a sviňúch na pobreží Škótska. Spolupracuje s miestnymi komunitami a teraz hľadá dvojicu ľudí, ktorých by mohla obsadiť na skutočne zaujímavú pozíciu na polostrove Ardnamurchan. Podmienkou je vedieť šoférovať, zhromažďovať a zaznamenávať údaje a mať voľný čas od 24. júna do 6. septembra tohto roka. Vaším hlavným pôsobiskom bude maják, ktorý je vzdialený 20 minút od dediny Kilchoan a tri hodiny cesty od najbližšieho veľkého mesta.

Dobrovoľníctvo

Údaje, ktoré budú zamestnanci zhromažďovať sa týkajú veľrýb a delfínov, organizácia sa totiž snaží zistiť, koľko ich v danej oblasti žije. Nevýhodou práce je, že ide o dobrovoľnícku činnosť, čiže zamestnanci nebudú platení, budú však uhradené všetky výdavky týkajúce sa ubytovania a stravy.

Zachovanie života pre budúce generácie

Hebridean Whale and Dolphin Trust pracuje na ochrane životného prostredia veľrýb a delfínov už 25 rokov a snaží sa o to, aby sa do aktivít čo najviac zapájali aj miestni obyvatelia. Ak sa teda stanete dobrovoľníkom, stanete sa zároveň členom komunity, ktorá robí všetko preto, aby sa život v moriach a oceánoch zachoval pre ďalšie generácie. Okrem toho, organizácia prevádzkuje aj niekoľko kaviarní a návštevníckych centier, kde sa môžete dozvedieť viac o miestnej faune a flóre, ale aj o histórii majákov.

Hľadá sa všestranný človek

Ak sa rozhodnete, že vás pozorovanie veľrýb, delfínov a sviňúch zaujíma, spolupracovať budete nielen s členmi organizácie, ale aj s ďalšími zamestnancami majáku, jednoznačne sa teda neocitnete izolovaní na opustenom mieste. Okrem už spomínanej činnosti bude jednou z vašich úloh aj informovanie turistov, práca v kaviarni a nabádanie čo najväčšieho počtu ľudí, aby sa do zbierania dát zapojili. Maják je totiž len jedným z 25 stanovísk, kde je pozorovanie morského sveta možné. Práca je teda vhodná pre niekoho, kto sa o daný odbor skutočne zaujíma.

Aj keď zrejme nejde o dokonalé zamestnanie, v ktorom by ste zbohatli, máte možnosť získať jedinečné skúsenosti a takáto príležitosť sa naskytne len raz za život. Ak vás ponuka organizácie zaujala, prihlášky prijíma už len do 12. apríla.

pressandjournal, hwdt
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy