Ilustračná foto: Unsplash / Pelješacký most, foto: Profimedia

Chorvátska diaľnica priamo až do Dubrovníka sa podľa všetkého stane realitou.

Začiatkom minulého leta otvorili v Chorvátsku nový most Pelješac, ktorý skrátil cestu na juh tejto obľúbenej destinácie aj Slovákom. Primátor mesta Dubrovník, Mato Franković, informoval o ďalšej novinke, ktorá prinesie rýchlejšie dopravné spojenie do tejto južnej časti Chorvátska.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mato Franković na Facebooku informoval o novinke, ktorú schválila vláda. Pripravuje sa diaľničná sieť, ktorá spojí sever krajiny s Dubrovníkom.

Vďaka tomu bude cesta do tohto obľúbeného mestečka zo zvyšku krajiny ešte rýchlejšia. Čo podľa komentárov pod príspevkom privítajú aj mnohí Chorváti.

Južné Chorvátsko zažíva renesanciu

„Po desaťročí nedostatočného dopravného spojenia vďaka Andrejovi Plenkovićovi (chorvátskemu premiérovi, pozn. red.) a jeho vláde zažíva južné Chorvátsko dopravnú renesanciu. Výstavbou mosta Pelješac a rýchlostnej cesty cez Pelješac sa urobil obrovský krok vpred a pokračujeme ešte ďalej,“ napísal na sociálnej sieti Franković.

Vysvetlil, že po dlhých rokoch sa konečne začína s výstavbou diaľnice smerujúcej až do Dubrovníka. „Pre nás z juhu Chorvátska je to skvelá správa. Diaľnica nám prinesie väčší blahobyt, bezpečnosť v doprave, aj rýchlejšie spojenie s celou krajinou,“ dodal.

Na snímke Pelječacký most, foto: Profimedia

Chorvátska diaľničná sieť sa plánuje úplne vybudovať

O dokončení diaľnice až do Dubrovníka informoval aj Croatia Week. Okrem toho spomína ďalší úsek diaľnice na trase Križišće a Žuta Lokva, ktorý má vláda tiež v pláne zrealizovať.

„Ich dokončením by bola diaľničná sieť v Chorvátsku úplne vybudovaná,“ píše chorvátsky online magazín. A to je dobrou správou aj pre slovenských dovolenkárov, pre ktorých sa cestovanie k „slovenskému moru“ môže stať ešte pohodlnejším.

Najnovšie články