Foto: SITA/AP

Súdny proces Amber Heard vs. Johnny Depp zďaleka nekončí.

Vyzerá to tak, že právna vojna medzi Johnnym Deppom a Amber Heard sa ešte zďaleka neskončila. Tím právnikov, ktorí zastupujú Amber, zozbieral dôkazy a vyžaduje nový súdny proces.

Článok pokračuje pod videom ↓

Súdny proces medzi niekdajším manželským párom, Johnnym Deppom a Amber Heard, zdá sa, nemá konca. Aj keď platný rozsudok vydal súd už pred pár týždňami, táto sága obvinení stále pokračuje.

Najnovšie sa začiatkom júla objavil tím právnikov od Amber Heard. Tí v 43-stranovom podaní žiadali v piatok 1. júla súd, aby bol rozsudok porotcov v široko medializovanom prípade ohovárania buď zrušený, zamietnutý, alebo aby sa celý proces začal odznova.

Majú niekoľko bodov, na ktorých chcú začať nový proces

Minulý mesiac porota rozhodla v prospech Deppa a nariadila Amber Heard, aby zaplatila hviezdnemu hercovi z Pirátov z Karibiku odškodné vo výške 15 miliónov dolárov za nepravdivé tvrdenia o domácom zneužívaní.

Obvinenia boli neskôr sudcom obmedzené na 10,35 milióna dolárov a v samostatnom verdikte dostala Heard odškodné 2 milióny dolárov.

V novom podaní však známa právnička Elaine Bredehoft tvrdí, že suma, ktorú musí Heard zaplatiť, je „zo zákona nadmerná, pretože neexistujú žiadne dôkazy na podporu verdiktu,“ cituje jej slová aj portál LAD Bible.

Argumenty, ktoré Bredehoft predkladá, zahŕňajú návrh, že Depp nemá nárok na náhradu škody, pričom tiež navrhuje, že „rozsudky o sťažnosti a protinároku sú nekonzistentné, a preto by sa mali odložiť“ a že Depp „nepredložil dôkaz o skutočnej zlomyseľnosti“ zo strany Amber.

Amber Heard sa nezvdáva

Bredehoft na záver uvádza: „Pani Heardová s úctou žiada tento súd, aby zrušil verdikt poroty v prospech pána Deppa a v neprospech pani Heardovej v celom rozsahu, zamietol sťažnosť alebo alternatívne nariadil nový proces. Pani Heardová ďalej žiada tento súd, aby vyšetril prípadnú nevhodnú službu porotcu a prijal primerané opatrenia, ktoré si vyžadujú výsledky vyšetrovania,“ znie v návrhu, cez ktorý chce Amber vykľučkovať z povinnosti zaplatiť peniaze, ktoré vlastne nemá.

Krátko po vynesení verdiktu začiatkom júna oznámila hovorkyňa herečky, Alafair Hall, že ich plánom je odvolať sa, hoci v tom čase nebolo jasné, na akom základe postavia odvolanie.

Heard dala jasne najavo, že nie je spokojná s výsledkom súdneho procesu vo vyhlásení zverejnenom po rozsudku, pričom sa opísala ako „sklamaná“ a tvrdila, že existuje „kopa dôkazov“ na podporu jej tvrdení.

Uložiť článok

Najnovšie články