Foto: MovieStillsDB

Ďalšie tajomstvá z Harryho Pottera boli odhalené.

Len pred pár dňami uplynulo neuveriteľných 10 rokov od premiéry druhého dielu adaptácie finálnej časti ságy Harry Potter a Dary smrti. A aj po tak dlhej dobe neprestáva príbeh mladého čarodejníka s jazvou v tvare blesku na čele fanúšikov fascinovať. Je to aj preto, že mnoho tajomstiev nebolo prezradených nielen vo filmových spracovaniach, ale aj v knižných predlohách. Po rokoch sa však dostávajú na povrch.

Skalných fanúšikov Harryho Pottera aj po stom prečítaní kníh a stom pozretí filmov neustále prekvapuje niečo nové. Diskutujú o tom na internete, bombardujú autorku príbehu J. K. Rowlingovú na sociálnych sieťach so všemožnými otázkami a chcú vedieť, čo nebolo ani v jednom, ani v druhom vypovedané.

Veľkými otáznikmi boli aj „ochrancovia“ čarodejníkov, ktorých si vedeli švihom prútika vykúzliť. Patronus – mocné zaklínadlo, ktoré ochráni čarodejníka, keď sa náhle ocitá v problémoch – je v mnohých ohľadoch záhadou samo o sebe. Najnovšie sa naň rozhodol pozrieť web Screenrant.

Patronus je ochranca čarodejníka a každý má inakšiu podobu. Pôsobiť má ako pozitívna ochranná sila a často má fyzickú podobu zvieraťa. Mnohé z podôb patronusu sme mali možnosť odhaliť v knihách i filmoch, niektoré však zostali záhadou a Rowlingová postupne tieto detaily prezrádza.

Akú podobu mali ochrancovia niektorých postáv, o ktorých ste doposiaľ možno netušili?

Remus Lupin

Foto: MovieStillsDB

Podoba patronusa profesora Lupina nebola spomínaná ani v knihách, ani vo filmoch, no Rowlingová o nej viac prezradila na webe Pottermore v roku 2015.

Ako prezradila, Lupinov patronus nabral podobu vlka (nie vlkolaka, ktorým bol on sám). Lupin vraj podobu svojho patronusa nemal veľmi rád, pretože mu pripomínala, kým v skutočnosti je a na koho sa za úplného splnu Mesiaca mení. Lupin sa však naučil vykúzliť patronusa bez podoby, ktorý vyzerá ako biela hmlovina, aby mu vlk nepripomínal jeho slabú stránku.

Neville Longbottom

Foto: MovieStillsDB

Rovnako ako Lupinov, aj Nevillov patronus nemá žiadnu podobu. Kúzlo patronus sa naučil vyčarovať počas stretnutí spolku Dumbledorova armáda, kde ho to (a aj ostatných spolužiakov) naučil samotný Harry.

Profesorka McGonagallová

Foto: MovieStillsDB

Tento bol viac-menej známy, pretože sa objavil aj v knihách, no aj tak o ňom veľa fanúšikov nevedelo. Patronus profesorky McGonagallovej má podobu mačky – teda zvieraťa, na ktoré sa aj samotná Minerva dokáže premeniť. Je totiž animágom.

Ginny Weasleyová

Foto: MovieStillsDB

A čo patronus najmladšej z rodu Weasleyovcov? Toto v knižke prezradené nebolo, vo filmovom spracovaní však áno a potvrdila to aj autorka na webe Pottermore. Patronus Ginny Weasleyovej má podobu koňa.

Albus Dumbledore

Foto: MovieStillsDB

Prvýkrát sa o podobe patronusa Albusa Dumbledora špekulovalo už v štvrtej časti Harry Potter a Ohnivá čaša, keď hlavný hrdina videl niečo ako „ducha nejakého vtáka“. Rowlingová špekulácie o tom, že Dumbledorov patronus má podobu fénixa, potvrdila počas Edinburghského knižného festivalu v roku 2004.

Ron Weasley

Foto: MovieStillsDB

Patronus Rona bol taktiež viac-menej záhadou, aj keď niektorí skalní fanúšikovia o nej vedeli. Má totiž podobu psa, konkrétne rasy Jack Russell teriér. Inšpiráciou pre túto podobu bol život samotnej Rowlingovej. Ako prezradila v rozhovore v roku 2005, kedysi takéhoto psa mala a chcela si ho takto pekným spôsobom uctiť.

0
Uložiť článok
Komentovať