Foto: unsplash

Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, doteraz nemali ani svoj názov. Nová štúdia to ale zmenila.

Téma análneho uspokojovania je sama o sebe vnímaná ako tabu. Možno ešte o trochu viac, keď sa týka žien a pocitov slasti, ktoré im tento spôsob stimulácie má prinášať. Zbúrať ju ho snažil nový výskum, ktorý ako prvý vôbec definoval a pomenoval tri obľúbené techniky análneho sexu, ktoré obľubuje veľké percento žien. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nová štúdia uverejnená v časopise PLOS ONE sa venuje oblasti, ktorá je medzi verejnosťou vnímaná háklivo, v mnohých prípadoch až neprípustne. Je ňou análny sex skúmaný nie na mužoch, ako by ste možno očakávali, ale na ženách, ktoré si ho môžu užívať tiež.

Ilustračná foto: Unsplash

Pomenovala a charakterizovala 3 typy dotykov análneho otvoru

Štúdia vychádza z výskumu, ktorého sa zúčastnilo viac ako 3-tisíc žien pochádzajúcich z USA vo veku od 18 do 93 rokov. Ide teda o skutočne pestrú vzorku opýtaných, ktorá ponúka úplne nový pohľad na análny sex. A dokonca pomenovanie a charakteristiku troch typov dotyku análneho otvoru, ktoré ženám prinášajú slasť a považujú ich za mimoriadne príjemné.

1: „Anal Shallowing“

„Anal Shallowing“ alebo plytký dotyk análneho otvoru je penetračný dotyk tesne vo vnútri análneho otvoru, pre lepšiu predstavu maximálne do hĺbky končeka prsta. Tento typ penetrácie sa páči 35 % z opýtaných.

2: „Anal Surfacing“

Druhým typom dotyku je takzvaný „Anal Surfacing“, ktorý sa sústredí na okolie konečníka, pričom do neho nezasahuje. Túto stimuláciu si dokáže vychutnať ešte viac žien, až 40 % zúčastnených výskumu.

Ilustračná foto: Unsplash

3: „Anal Pairing“

A napokon si predstavme pojem „Anal Pairing“. Ide o dotyk na alebo vo vnútri konečníka, ktorý sa odohráva súčasne s vaginálnou penetráciou. Vo výskume ho považovalo za príjemný rovnaký počet žien ako predchádzajúci.

Najčastejšie spôsoby ženského análneho uspokojenia dostali svoj názov

Štúdia je podľa jej autorov podstatná predovšetkým v jednej veci. Spomínajú dôležitosť toho, dokázať pomenovať to, čo je ženám príjemné a čo môže viesť k ich uspokojeniu.

Pretože iba ak „to“ má svoj názov a ak sa o „tom“ vie, tak ženy môžu objavovať svoje telo a intenzívnejšie spoznávať to, čo im je príjemné bez toho, aby si mysleli, že ide o niečo „divné“. Doteraz neexistovalo pomenovanie pre najčastejšie spôsoby ženského análneho uspokojenia, no už je všetko inak.

„Informácie, akými sú aj tieto, majú významný vplyv na schopnosť žien normalizovať ich motiváciu k správaniu, ktoré je často spoločenský stigmatizované,“ vysvetľujú autori štúdie a opisujú, v čom považujú za dôležitý jej prínos.