Foto: Ilustačné, juraj_bednarik (instagram)

Ak by ste si chceli kúpiť nejakú zvláštnosť, máme pre vás skvelú ponuku. Starý kraľoviansky tunel teraz môže byť váš.

Občas sa stane, že na portáli s predajom nehnuteľností sa objaví zaujímavý alebo nezvyčajný objekt. Tak je to aj v tomto prípade. Chceli by ste vlastniť tunel? Váš sen sa teraz môže veľmi jednoducho splniť. 

Nedávno sme vám priniesli článok o opustených železničných tuneloch na Slovensku. Nachádzal sa medzi nimi aj Starý kraľoviansky tunel. Ak by vás zaujal a vedeli by ste si predstaviť, ako s ním naložiť, teraz môže byť váš.

Postavený bol v roku 1871 pri budovaní Košicko-bohumínskej železnice naprieč horským masívom s názvom Sokol, neďaleko Kraľovian. Tento 401 metrov dlhý tunel slúžil na železničnú dopravu niekoľko desaťročí až do 50. rokov 20.storočia, kedy sa stala jedna koľaj pre dopravu nedostačujúca.

Vyrazený bol teda nový tunel a ten pôvodný sa premenil na skladisko mliekárenských výrobkov. V súčasnej dobe už Starý kraľovanský tunel slúži len pre nadšencov histórie a zaujímavých miest. V tuneli navyše nájdete i jaskyňu. V stene tunela sa nachádza otvor, za ktorým môžete objavovať ďalších viac ako 160 metrov krasových chodieb. Tunel však nie je priechodný, vstúpiť doň môžete len od Kraľovian.

Tento tunel so zaujímavou históriou si teraz môžete kúpiť. Jeho vyvolávacia cena je 113 800 eur bez DPH. Ak teda plánujete zainvestovať do niečoho unikátneho, máte jedinečnú príležitosť.

Celú reportáž si môžete pozrieť tu.

Pozri aj: 25 km dlhá jaskyňa či miesta, kde sa stretávajú tri štáty. 10+ jedinečných miest, ktoré vám ukážu unikátnosť hraníc Slovenska

tvnoviny.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)