Foto: Airbnb

Noc na Veľkom čínskom múre? Máme pre vás skvelý tip na dovolenku.

Veľký čínsky múr. Jedna z najimpozantnejších a najkrajších stavieb, ktorá dýcha exotickou kultúrou a históriou ďalekého východu. Ročne ho navštívia milióny turistov a patrí medzi najvyhľadávanejšie pamiatky celého sveta. Predstavte si, ale že ste tu celkom sami, v dvojici sledujete západ slnka, v apartmáne priamo v jednej z veží nekonečného múru. Vďaka portálu Airbnb to možné je. 

2600 rokov histórie, 21 000 km naprieč planétou. Hranica, ktorá dnes spája každoročne milióny ľudí obdivujúcich jeden z najväčších architektonických skvostov ľudstva. Čo ak by ste tento zázrak mohli nazývať….domovom?

Foto: Airbnb

Týmito slovami začína ponuka ubytovania v jednej z veží Veľkého čínskeho múru na portáli Airbnb. Bohužiaľ (alebo vďakabohu?) však nepôjde o trvalú ponuku. Spoločnosť Airbnb sa totiž s historikmi spojila pri príprave súťaže o štyri noci v jedinečných priestoroch najznámejšej historickej pamiatky planéty. Šťastnými výhercami pritom môžete byť i vy.

Foto: Airbnb

Luxusné ubytovanie pod hviezdnou oblohou vo veží Veľkého čínskeho múru na štyri noci. K tomu romantická niekoľkochodová večera, ktorá má byť vynikajúcim gastronomickým zážitkom. Každý chod bude totiž pochádzať z iného čínskeho regiónu. K tomu kurz kaligrafie no a samozrejme prehliadka a prechádzka Veľkým čínskym múrom, bez más turistov. Pri západe slnka, pri východe či pod oblohou posiatou hviezdami. Kedykoľvek.

Foto: Airbnb
Foto: Airbnb
Foto: Airbnb

Pravidlá, ktoré treba pri ubytovaní vo veži Veľkého čínskeho múru dodržiavať, sú jednoduché a uvedené na stránke ubytovania. Samozrejmosťou je rešpektovanie susedov, v tomto prípade všetkých 1,38 miliardy obyvateľov Číny. Zakázaná je hlasná hudba či preliezanie hradných múrov. A najmä nerušiť drakov, ak nejakého stretnete.

Foto: Airbnb

Do súťaže o štyri noci vo veži Veľkého čínskeho múru sa môže zapojiť ktokoľvek, pokojne aj vy. V prípade, že by ste mali šťastie, sú súčasťou výhry aj turistické víza do Číny. Do súťaže sa však treba prihlásiť do 11. augusta. Pre zaradenie do súťaže je na portáli Airbnb potrebné odpovedať na tri jednoduché otázky. Ak teda nemáte od 4. do 8. septembra žiadne plány, skúste šťastie a nikdy neviete. Možno zažijete nezabudnuteľnú dovolenku. Stránku ubytovania a súťaže nájdete na tomto odkaze.

Pozri aj: Toto je najobľúbenejšia ponuka ubytovania cez Airbnb na svete. Bývanie v korunách stromov a priamo v centre mesta, očarila už státisíce ľudí

DailyMail
0
Uložiť článok
Komentovať