Foto: Adidas

Adidas chce inšpirovať pomocou športu.

Run For The Oceans je celosvetové hnutie, ktoré využíva silu športu na to, aby zvýšilo povedomie o hrozbe plastového odpadu voči morskému životu. Pridať sa k tejto kampani je pritom mimoriadne jednoduché. Ako uvádza Adidas na svojom blogu, stačí mať v telefóne nainštalovanú aplikáciu Runtastic alebo Joyrun. Tieto aplikácie zaznamenávajú váš pohyb a každý odbehnutý kilometer predstavuje jeden dolár na záchranu planéty.

Cieľom charity je vyzbierať 1,5 milióna dolárov, ktoré sú určené pre Parley Ocean School. Cieľom tejto inštitúcie je vzdelávať mládež o hrozivom probléme, ktorý predstavuje znečistenie morí a oceánov. Celá akcia sa začína už o dva dni. Bežať pre planétu môžete od 8. do 16. júna. Potrebné aplikácie sú dostupné na Google Play ako aj na App Store.

Nemáte kondičku?

Žiaden strach, nič sa nedeje. Nemusíte byť profesionálnym športovcom na to, aby ste sa do hnutia zapojili. Nie je stanovené množstvo kilometrov, ani smer, ktorý odbehnete. Ak ste však na opačnom konci a kondičku máte aj za dvoch, môžete sa pridať aj k oficiálnej bežeckej udalosti Run for the oceans. Stačí si vyhľadať svoje mesto na komunitnej podstránke oficiálneho webu Adidas.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa adidas Running (@adidasrunning),

Pomáhať sa dá aj inak

Nezabúdajte však, že pomáhať sa dá aj inak, ako finančne. Problém je globálny a preto je nutné, aby sme ho riešili všetci. A pritom stačí len pár drobných lifestyleových zmien na to, aby si naša planéta mohla vydýchnuť. Práve takúto osvetu sa snaží napríklad šíriť posledný dokument Leonarda DiCapria, Ice on Fire, ktorý dáva hlas vedcom zaoberajúcim sa klimatickými hrozbami.

Adidas sa stará

Keďže aj vrcholoví hráči na trhu s oblečením si uvedomujú riziko, ktoré predstavuje excesívna produkcia plastov, snažia sa byť udržateľnejší. Adidas nie je výnimkou. Nielenže zaviedol niekoľko iniciatívnych riešení vo výrobe, no zároveň sa spojil s enviromentálnou organizáciou Parley for the Oceans a vytvoril tak úplne ekologickú kolekciu, ktorá by mala stanoviť trend na budúce desaťročia.

adidas.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )