Piata séria relácie Na nože pokračovala deviatou epizódou, konkrétne v podniku Piváreň u Kultána v obci Radoľa. Podnik stavia na silnom rodinnom príbehu a tradícii. V relácii boli najväčšie problémy s neskúseným personálom. My sme sa boli pozrieť, či sa s príchodom nového kuchára do podniku vrátila energia. A, samozrejme, či jedlo stojí za to.
Martin Novák bol ihneď po príchode nespokojný s kvalitou jedla. Neskôr vyplávali na povrch problémy v kuchyni, ako aj problémy zo života samotných zamestnancov. Neskúsenosť kuchárov, ktorí sa spolu s Novákom učili, ako sa varí „kôprovka“, nepôsobila lákavo. Po Novákovom zásahu si však reštaurácia odniesla plný počet nožov. Boli sme sa teda presvedčiť, či zmena reštaurácii naozaj pomohla až tak výrazne.
Jedlá sa už minuli
Reštaurácia sa nachádza v obci Radoľa, približne 15 minút cesty autom od okresného mesta Žilina. V podniku to celkom žilo, hostia sa striedali a pôsobilo to, že s návštevnosťou táto prevádzka problém nemá. Mali sme rezerváciu na sobotu 15:30 a ako sa ukázalo, bolo to správne rozhodnutie. Hneď po príchode nás totiž naozaj milá obsluha upozornila, že ďalších hostí už neprijímajú a viaceré jedlá sú vypredané. Zdá sa teda, že zvýšená mediálna pozornosť po účinkovaní v relácii sa reštaurácii vyplatila, keďže záujem návštevníkov výrazne stúpol.

Už pri výbere jedla sme mali úsmev na tvári. Milá obsluha to totiž odľahčila hneď na úvod, keď sa s úsmevom spýtala, či nám radšej rovno prezradí, čo z ponuky už nemajú, alebo si máme vybrať naslepo a ona nám následne povie, či sme sa trafili. Áno, aj nepríjemné situácie vie zachrániť duchaprítomný a milý personál. Silný rodinný príbeh tejto epizódy na nás zapôsobil rovnako ako na Martina Nováka. Dúfali sme teda, že nás reštaurácia nesklame, že sa jej podarilo zapracovať na problémoch a jej príbeh, ktorý trvá už viac ako 60 rokov, bude pokračovať aj s novou generáciou.
Prvý dojem bol skvelý
Reštaurácia na nás pôsobila naozaj dobrým dojmom, priestory boli nové, čisté, upravené a vizuálne pôsobivé. Už na prvý pohľad bolo vidieť, že do podniku išli nemalé investície, tak ako v epizóde tvrdila aj Renáta. Exteriér podniku nás zaujal tým, že už takmer vôbec nepripomínal rodinný dom z dobových fotiek.

Keďže naša návšteva bola aj vegetariánsky založená, tešili sme sa najmä na hlivu. Tá patrí medzi jednu z najzdravších húb, boli sme teda nadšení, že spravíme aj niečo pre svoje zdravie. Bohužiaľ, v jedálnom lístku ju už nenájdete. Na otázku prečo sme od obsluhy nedostali jasnú odpoveď. Je to škoda, avšak vzhľadom na charakter podniku a lokalitu je to asi pochopiteľné. Vegetariáni u Kultána nepochodia. Výber bezmäsitých jedál je tu značne obmedzený. Ak by sme to dali do reči čísel, v ponuke hlavných jedál sa nachádzajú dva varianty bez mäsa. Zvolili sme teda overenú klasiku. Aspoň to sme si mysleli.
Ňoky, bryndza a… čipsy?
Našou bezmäsitou voľbou boli zemiakové ňoky s bryndzou, jarnou cibuľkou a kyslou smotanou. Prekvapilo nás, že sa v jedle nachádzali čipsy. V jedálnom lístku to však napísané nebolo, zostali sme teda ihneď opatrní.

V článku sa po odomknutí dozvieš
- za čo všetko sme dali viac ako 50 eur;
- ako po zmenách chutilo jedno;
- s akými dojmami sme odchádzali.
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Trump v Iráne otvoril Pandorinu skrinku: Z Kuby chce mať možno ďalší prímorský rezort, hovorí expert Ondrášik
Zúfalí ľudia kričali, chorý pilot sa zamkol v kokpite. Lietadlo v rýchlosti 700 km/h namieril do Álp, zavraždil 149 ľudí
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou













Nahlásiť chybu v článku