Ministerstvo vnútra má ďalší problém. Zaplatiť musí pokutu vo výške 70-tisíc eur za nezákonné preradenie policajtov.
Predtým rezort vedený Matúšom Šutajom Eštokom uhradil 114-tisíc eur za podobné porušenia pri preradení či dočasnom postavení mimo služby Jána Čurillu a jeho kolegov. Informoval o tom Dennník N.
Rozhodnutie o pokute potvrdila predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov, Zuzana Dlugošová. Ministerstvo proti nemu môže podať žalobu na správny súd.
Odporúčané články
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €
Magické trhy blízko Slovenska nás očarili ponukou aj cenami. Klobása je o polovicu lacnejšia ako v Bratislave
Analytik Potočár o úskaliach energopomoci: Človek s platom 1 500 eur ju nezíska, dôchodca s rovnakým dôchodkom áno










Nahlásiť chybu v článku