Jeden turista zahynul a ďalší utrpel zranenia pri útoku žraloka v Červenom mori pri egyptskom pobrežnom letovisku Marsá Alam. Oznámilo to v nedeľu egyptské ministerstvo životného prostredia, informuje TASR podľa agentúry Reuters.
Štátnu príslušnosť turistov ministerstvo nezverejnilo. K útoku podľa neho došlo neďaleko prístavísk na severe letoviska v hlbokej vode mimo zóny vyhradenej na kúpanie. Oblasť uzavreli pre plavcov na dva dni.
Stretnutia žralokov a ľudí sú pomerne zriedkavé
V Červenom mori žijú žraloky, no stretnutia ľudí s nimi sú pomerne zriedkavé, píše Reuters. K poslednému podobnému incidentu prišlo v júni 2023, keď žralok tigrí zabil ruského turistu v letovisku Hurghada ležiacom severnejšie.
Marsá Alam je menšie pobrežné mesto známe koralovými útesmi, morským životom a plážami.
Giulia prezradila, aké je to žiť na Špicbergoch a aké sú tam zárobky. Meteorológ vysvetlil fenomén tepelnej kupoly
Tunguská udalosť: Najväčšia explózia v dejinách ľudstva nie je stále pochopená. Prirovnávajú ju k Cár bombe
Koniec lacných nákupov z Číny, clo podlieha novým pravidlám: Za to, čo kedysi stálo 5 eur, dáme dnes 15 eur
















Nahlásiť chybu v článku