Pondelok 3. júla bol najteplejším dňom, aký bol kedy na svete zaznamenaný. Vyplýva to z údajov amerických Národných centier pre environmentálne predpovede (NCEP). TASR o tom informuje podľa agentúry Reuters.
Priemerná celosvetová teplota dosiahla 17,01 stupňa Celzia. Prekonalo to dosiaľ rekordných 16,92 stupňa Celzia z augusta 2016.
Vlna horúčav v tomto období zasiahla juh USA, Čínu či Severnú Afriku. Nezvyčajne vysoké teploty registrujú aj v Antarktíde.
Rozsudok smrti
„Nie je to míľnik, ktorý by sme mali oslavovať,“ povedala klimatologička Friederike Ottová z britskej univerzity Imperial College London. „Je to rozsudok smrti pre ľudí a ekosystémy.“
Čoskoro bude nový rekord
Vedci za príčinu označujú klimatickú zmenu v spojitosti s vynárajúcim sa javom El Niňo. „Žiaľ, bude to len prvý zo série nových rekordov v tomto roku, keď zvyšujúce sa emisie (oxidu uhličitého) a skleníkových plynov spolu s rastúcim javom El Niňo posúvajú teploty na nové maximá,“ uviedol výskumník Zeke Hausfather z americkej klimatologickej organizácie Berkeley Earth.
Smrť Fridy Kahlo je aj po rokoch plná konšpirácií. Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy
Evel a Filip odišli do Bangkoku: Prvý mesiac sme strávili hľadaním bývania. Bez finančnej rezervy to nie je možné
Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy: Ľudia stále veria, že umývaním vlasy vypadávajú
Tomáš Baťa bol najväčším podnikateľom v histórii Československa: Zamestnancom dal vysoké platy, za chyby ich trestal















Nahlásiť chybu v článku