Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, stále sa nájdu miesta, kde ľudia veria, že zavraždenie človeka trpiaceho albinizmom im prinesie slávu a bohatstvo. Polícia vyšetruje ďalší brutálny prípad.
Telo päťročného albínskeho chlapca bez hlavy a nôh našli v provincii Južné Kivu na východe Konžskej demokratickej republiky (KDR). O náleze vo štvrtok informovali miestne úrady s podozrením, že išlo o okultnú vraždu. TASR informuje podľa agentúry AFP. Telo chlapca bez hlavy a nôh našli v stredu v oblasti Kalehe v Južnom Kivu na hranici s Rwandou a Burundi, spresnil predstaviteľ miestnej vlády Archimede Karhebwa.
Od roku 2009 bolo zabitých už 18 albínov
Za podobných okolností bolo v tejto provincii od roku 2009 zabitých 18 albínov, oznámil Juvenal Lushule, ktorý pracuje pre združenie albínov v Južnom Kivu. Počas tohto obdobia bolo tiež zneuctených desať hrobov albínov a došlo aj k 22 pokusom o únos.
Albíni v KDR sa niekedy stávajú terčom vrážd, tak ako v niekoľkých ďalších afrických krajinách. Poverčiví ľudia totiž veria, že časti ich tiel možno použiť pri magických rituáloch, ktoré im prinesú slávu a bohatstvo.
Albinizmus je genetická porucha, ktorú spôsobuje nedostatok melanínu, teda pigmentu, ktorý dáva farbu koži, vlasom, ochlpeniu a očiam. Postihuje státisíce ľudí po celom svete, v subsaharskej Afrike je albinizmus pomerne častý.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku