Časy, kedy sa eshop Dráčik špecializoval len na predaj detských hračiek, sú dávno preč. Dnes je už známy skôr tým, že jeho majiteľ si spravil z webu svoj súkromný mikroblog, kde v poslednom období šíril tie najväčšie „perly“ zo slovenskej dezinformačnej scény.
Toto však neuniklo pozornému oku odborníkov z občianskeho združenia Konšpirátori.sk. Tí prevádzkujú rovnomenný web, kde sa nachádza zoznam slovenských a českých dezinfowebov. Primárnym cieľom občianskeho združenia je zabrániť serióznym spoločnostiam v tom, aby na týchto weboch uverejňovali inzerciu.
Zoznam sa rozrástol
O tom, že eshop Dráčik na tento zoznam patrí, niet pochýb. Ako informuje aj portál Živé, majiteľ Dráčika si našiel ešte krátko pred vypuknutím vojny na Ukrajine veľmi zvláštnu záľubu – na webe svojho hračkárstva začal publikovať svoje subjektívne komentáre plné dezinformácií a hoaxov. Jeho názory mnohokrát obleteli celý internet – nielen pre ich bizarnosť, ale aj kvôli tomu, že bizarným je už len fakt, že tento obsah publikoval na webe s hračkami pre deti.
Eshop Dráčik sa tak „zaslúžene“ umiestnil v zozname slovenských a českých dezinfowebov, ktorý má aktuálne 271 miest. Dráčik sa umiestnil na 236. mieste, pričom z 10 bodov získal 7,1.

„Zmes hračiek, propagandy a politického aktivizmu“
Presne takto zhodnotil autor posudku predmetný eshop, na ktorom nájdete miesto zmysluplných článkov o deťoch či o hračkách pochybné blogy o covide, politike či o vojne na Ukrajine. Tie sú vždy založené na subjektívnom názore autora, a nikdy neuvádzajú žiaden dôveryhodný zdroj.
Blogy síce sú podpísané záhadným autorom menom „Dráčik“, no priznal sa k nim samotný majiteľ slovami: „Články píšem ja, Dušan Víglaský a budem ich písať naďalej.“
Web je každopádne plný bizarných blogov, ktoré sa ukrývajú pod ikonou „Archív banerov“. Okrem iného tu napríklad nájdete aj „Rozprávku o Slovensku“, v ktorej nazýva Zuzanu Čaputovú Macochou.
Ako uvádza web Konšpirátori, v Českej republike už začala preverovať príspevky na stránke Dráčika polícia.
7-ročný vážil 102 kíl: Stal sa najtučnejším dieťaťom na svete, jeho mamu vinili, že mu dáva steroidy. Skončil tragicky
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov: Dovolenka pri Jadranskom mori vás nemusí stáť majland
Psychologička Denisa o mužoch v nedobrovoľnom celibáte: Problém vzniká, keď nadobudnú presvedčenie, že vzťahy sú „hra“
15-tisíc mŕtvych a najväčšia katastrofa 3. tisícročia. Cunami dokonca posunulo japonský ostrov o dva metre
Paulíková o Málinci: Starostovia na Podpoľaní sa boja Tarabu, z prečerpávačky sa môže stať druhá Slatinka
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby
Pľúca novorodencov sa menili na kameň, nikdy sa to nemalo stať. Najväčší národný škandál pochoval 1 810 ľudí










Nahlásiť chybu v článku