Proti lovu zvierat sa v mnoho krajinách podnikajú radikálne opatrenia. Napriek tomu ešte nie je úplne zakázaný, a tak sa zo vzácnych zvierat stávajú trofeje lovcov. Patrí medzi nich aj tento muž, ktorý je navyše presvedčený že robí dobrú vec a svoje činy neľutuje.
Nová správa uverejnená na portáli BanThrophyHunting odhalila šokujúce zistenia. Podľa nich populácia slonov klesla od roku 1980 na 400-tisíc z pôvodného asi 1,3 milióna. Napriek tomu ich lov stále nie je zakázaný a neustále ich ubúda.

Ron Thomson zo Zimbabwe, ktorý má na svedomí život viac ako 5-tisíc slonov a 50 hrochov si za svojimi činmi stojí. Ako informoval portál Independent, otec dvoch detí, ktorý strávil život prácou v afrických národných parkoch poprel, že by jeho konanie bolo motivované vlastným uspokojením alebo získaním trofejí. “Necítil som pri ich zabíjaní nič.” Zvieratá zabíjal, aby pomohol populácii prežiť.
Obvinil ochranárov zvierat
Tvrdí, že ak by počet niektorých druhov neklesol, ich vysoký počet by mal na svedomí zničenie vlastných biotopov. Dokonca obvinil ochranárov zvierat, že šíria klamlivé a mylné informácie s cieľom získania peňazí a v podstate nerozumejú ako funguje ríša zvierat.
“Problémom je, že máme veľa takzvaných expertov zo západu, ktorí nám hovoria, čo máme robiť. Som vyštudovaný vysokoškolský ekológ, o týchto veciach niečo viem,” uviedol Thomson v rozhovore pre Independent.

Ďalej upozornil na fakt, že nie všetky informácie, ktoré kolujú okolo lovu zvierat sú pravdivé. “Slon africký nie je zďaleka vyhynutý. Ľudia, ktorí to tvrdia, patria k mimovládnym organizáciám, ktoré hovoria lži, aby získali peniaze. Ak chcete udržať zdravú populáciu, musíte sa uistiť, že neprerastie kapacitu ich biotopu.”
Kvôli názorom podobným Thomsonovmu presvedčeniu však narastá počet lovcov a lovených zvierat. To však zapríčiňuje rapídny pokles ich populácie. Je otázne, kam to až zájde a koľko vzácnych druhov sa priblíži týmto spôsobom ku svojmu zániku.
Problém, ktorý je nutné riešiť
Aby sa proti tomu zakročilo, vznikol otvorený list, ktorý koordinuje kampaň za zákaz lovu divokých zvierat pre trofeje. Podpísalo ho už viacero ochrancov prírody alebo známych osobností, napríklad sa zapojili aj hudobníci ako Liam Gallagher, Ed Sheeran, Gary Numan a ďalší. Ide o vážny problém, ktorému je potrebné venovať pozornosť.
independent.co.uk
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve











Nahlásiť chybu v článku