Foto: Instagram.com (Čistá duša)

Svojimi milými slovami alebo trefným humorom vám určite spríjemnia deň.

Určite si niekedy myslíte, že podobné veci ako sa dejú vám, sa nemôžu stať nikomu inému. Nezúfajte. Potešíme vás. Prinášame vám 8 slovenských stránok, ktoré sa hrajú s rôznymi situáciami zaujímavou a neraz vtipnou formou. Autori týchto stránok pomocou trefného zachytenia bežných situácií, vytvárajú chytré slovné hračky, ktoré vám určite odľahčia atmosféru aj náročnejšieho dňa a urobia dobrú náladu. Pozrime sa teda na ne.

Peace_menka

Pomocou hry s písmenkami vytvára trefné skladačky, ktoré spestria všedné dni a prinášajú príjemnú atmosféru a mier. Sú písané štýlom ako na písacom stroji a autorka ich kombinuje s farebnými ilustráciami. Tieto slogany tvorí aj na objednávku, tak nimi môžete potešiť rovnako ako seba, tak aj svojich blízkych.

Ak vás texty zaujali, prečítajte si náš rozhovor s ich autorkou Andreou.

Slovník súčasných slov

Každý deň prináša trefné vysvetlenie slovíčok, ktoré sa nachádzajú v našom každodennom slovníku. Zaujímavým a neraz vtipným a sarkastickým spôsobom približuje trendy našej doby a internetu.

Čistá duša

Verej neznáma osobnosť hrám sa so slovami. Tak sa sama charakterizovala autorka, ktorá opisuje smútok svojej duše, ale aj bežné situácie, s ktorými sa stretávame aj my. Používa šikovné slovné hračky, dvojzmysly alebo sa hrá s diakritikou. O jej úspechu svedčí aj to, že vydala knihu, ktorá inšpiruje jej čitateľov. Rovnako ponúka aj rôzne ozdobné predmety, ktoré sú ladené v rovnakom minimalistickom štýle, ako aj jej texty.

v noci je všetko zvodnejšie 🌚🌝 #vodnevnoci #cistadusa

A post shared by čistá duša (@cista__dusa) on

láska je ten najväčší nezmysel v živote.. ale aj najzmyselnejší 💘

A post shared by čistá duša (@cista__dusa) on

✊🏻

A post shared by čistá duša (@cista__dusa) onRozhovor s Čistou dušou nájdete aj na našej stránke.

Dyslektik

Pomocou hry so slovíčkami a s ich významom vytvára vtipné obrázky. Na svojom e-shope ponúka taktiež zaujímavé tričká, ktoré svojim humorom určite potešia.

www.dyslektik.sk

A post shared by @ dyslektik on

Jednoducho #simpsons

A post shared by @ dyslektik on


Veršovníctvo

Tento antikvariát poézie o láske i neláske ponúka čitateľom veľké množstvo pohladenia duše a to zadarmo. Chytro vytvára metafory reflektujúce medziľudské vzťahy. Tak rýchlo do neho!


Fragmenty šialenstva

Literárne ladené texty, ktoré sa s pridaním deja nakoniec poskladajú do výslednej knižky. Ponúkajú metaforické a obrazné verše, ktoré nás nútia zamyslieť sa.

A post shared by Fragmenty Šialenstva (@fragmenty_sialenstva) on

A post shared by Fragmenty Šialenstva (@fragmenty_sialenstva) on

A post shared by Fragmenty Šialenstva (@fragmenty_sialenstva) onViac o Fragmentoch šialenstva aj u nás, na webe.

Dezert Uja Waltera

Dezert Uja Waltera poskytuje svojim čitateľom výdatný každodenný zákusok vo svojskom štýle, plnom sarkazmu, humoru alebo trefných poznámok. A to všetko v originálnom grafickom prevedení.


Úlomky ženy

Stránka plná životných trápení a zároveň aj povzbudenia, orientovaná najmä na ženského čitateľa. Na rôznych situáciách sa snaží ukazovať silu pozitívneho myslenia a ponúka množstvo inšpirácie.


Viac o týchto inšpiratívnych ženách v našom rozhovore.

Veríme, že vás ukážky svojím kreatívnym spracovaním obsahu alebo príjemným grafickým stvárnením potešili. Ak ste sa v niektorých z nich našli, potešte aj vy ich autorov svojim sledovaním.

Pozri aj: Tom Dolly: Slovenka výstižne zosmiešňuje celebrity, autority či umenie. Po týchto kontroverzných grafických manipuláciách sa radšej prežehnáš

 

Najnovšie články