Foto: Becherovka/pixabay.com

Leto sa nám už kráti, avšak my ti prinášame zopár tipov, ako aj tie posledné týždne využiť naplno. A čo je dôležité, úplne zadarmo.

Napriek tomu, že horúcich slnečných dní si tento rok už budeme užívať čím ďalej, tým menej, stále máš možnosť získať kopu letných zážitkov. Ak nemáš veľa peňazí a nemôžeš si dovoliť ísť na all inclusive dovolenku niekam na Ibizu, nezúfaj, nie si v tom sám. My však máme pre teba super tipy, ako môžeš využiť čas a ušetriť. 

Choď do múzea, galérie či na hrad

Ak patríš k ľuďom, ktorí obľubujú pamiatky, históriu a umenie, nasledujúci tip je pre teba. Niektoré zo slovenských múzeí a galérií patria do projektu Ministerstva kultúry SR. Pod múzeá však nepatria len samotné múzeá, ale aj hrady či zámky. Vďaka tomu vieš ušetriť nemalú sumu peňazí na vstupnom, spraviť si pekný výlet a ešte sa aj čo to dozvedieť. Stačí, ak budeš sledovať kalendár a na tieto miesta sa vyberieš prvú nedeľu v mesiaci.

Foto: pixabay.com

Projekt „“Každá prvá nedeľa v mesiaci zdarma pre návštevníkov expozícií Slovenskej národnej galérie” sa od roku 2013 značne rozšíril a dnes je možné využiť vstupné zdarma do mnohých múzeí a galérií. Zadarmo tak môžete navštívit Slovenské národné múzeum v Martine, Bojnický zámok, Múzeum Betliar, kam spadá okrem zámku aj hrad Krásna Hôrka, Spišské múzeum v Levoči, kde patrí aj Spišský hrad, múzeum na hrade Červený Kameň, Múzeum SNP v Banskej Bystrici, planetárium v Slovenskom technickom múzeu v Košisiach, či Solivar v Prešove a mnoho ďalších. Celý zoznam si môžete pozrieť TU.

Foto: pixabay.com

Vymeň diskotéku za garden party

Schladiť sa dobrým drinkom, stretnúť sa s priateľmi, užiť si dlhé noci a získať kopu nových zážitkov. K letu takto strávený čas nepochybne patrí. Ak ťa už omrzeli diskotéky či vysedávanie na teraskách, vyber sa na garden party, kde nájdeš okrem skvelej hudby ešte lepšie drinky, no a v neposlednom rade dobré jedlo. Becherovka každoročne organizuje v rôznych kútoch Slovenska event, kde ľudí láka do zaujímavých a príjemných záhradných priestorov s jedinečným konceptom garden party. A čo je na celej tejto udalosti najlepšie? Vstup aj drinky sú tu úplne zadarmo!

Foto: Becherovka
Foto: Becherovka

Kde sa bude konať Becher Punch Garden Party? Klikni si rovno na udalosť.

Vzdelávaj sa

Google prišiel s jedinečným vzdelávacím projektom, ktorý nesie názov Digitálna garáž. Ten je určený pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojich digitálnych zručnostiach bez ohľadu na to tvoje vzdelanie. Vďaka online kurzu, ktorý je bezplatný, sa môžeš napríklad dozvedieť ako tvoriť webové videá či ako efektívne využívať sociálne siete. No a na konci celého kurzu dokonca získaš certifikát, ktorý môžeš využiť v budúcnosti v rámci osobného rozvoja a aj kariérneho rastu.

Foto: pixabay.com

Sprav si vodičský preukaz

Nadácia Volkswagen Slovakia v spolupráci s Odborom dopravnej polície Prezídia Policajného zboru a organizáciou Úsmev ako dar spustili charitatívny projekt, vďaka ktorému chcú pomôcť získať mladým ľuďom vodičský preukaz. Projekt sa prioritne zameriava na znevýhodnených mladých, vyrastajúcich v centrách pre deti a rodiny. Keďže mnohé pracovné ponuky dnes vyžadajú oprávnenie viesť motorové vozidlo, projekt dáva týmto ľuďom väčšie šance, aby sa uplatnili na trhu práce. Tento rok takto pomôžu až dvadsiatim mladým. Viac info o celom projekte nájdeš TU.

Foto: pixabay.com

Ušetri na vstupnom a miesto kúpaliska sa vyber okúpať do prírody

Preplnené kúpaliská už dávno nie sú takým lákadlom, akým bývali. Plno ľudí v bazéne, plno ľudí na dekách, plno ľudí sediacich na pive, zvláštne zapáchajúca voda a tie nechutné „mini bazéniky“, ktoré slúžia na umytie nôh pred vstupom do bazéna a nikto do nich nechce vstúpiť. Navyše drahé vstupné, drahé pivo, drahé jedlo… Čo tak radšej ušetriť na vstupnom, naplniť prenosnú chladničku a vybrať sa schladiť niekam do prírody? Ešte pred začiatkom leta sme spísali zoznam miest, kde sa môžeš okúpať úplne zadarmo. A že sú tam teda naozaj krásne miesta, ktoré máme na Slovensku. Pre článok klikni SEM.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Roupcová (@luc_puc),

Tip na záver

Zahoď telefón… a uži si leto plnými dúškami s priateľmi. Či už s nimi pôjdeš navštíviť nejaký hrad, kúpať sa, alebo sa spoločne  vzdelávať cez online kurzy a získavať tak kopu nových vedomostí. Len to s tými vedomosťami neprežeň a určite choďte potom s kamošmi niekam vypnúť – napríklad na tú gardenku, čo organizuje Becherovka. Určite je to lepšie ako potiť sa v predraženom, no hlavne preplnenom a zafajčenom diskotékovom klube, to mi dáš stopercentne za pravdu.

V spolupráci s Pernod Ricard Slovensko
Uložiť článok

Najnovšie články