norwegian.com

Lukáš Mužla / / Lokál
300 kilometrov naprieč severnou Európou. 100 udychčaných záprahových psov a neuveriteľné dobrodružstvo pod polárnou žiarou. To a ešte oveľa viac môžu zažiť aj odvážni Slováci. Pomôcť im však musíte vy.

Mali by ste odvahu vydať sa na 300-kilometrové dobrodružstvo naprieč Severnou Európou v záprahu zadychčaných záprahových psov? Expedícia Fjällräven Polar takúto možnosť ponúka. Pravidelne sa na nej zúčastní skupina odvážlivcov z celého sveta, ktorých vyberajú samotní ľudia. Na expedícii potom zažijú niečo, čo sa nepodarí len tak komukoľvek. O tom, kto sa na túto expedíciu dostane, môžete rozhodnúť aj vy a túto šancu by ste mali celkom určite využiť.

Expedícia Fjällräven Polar sa po prvý raz konala v roku 1997. Za jej vznikom stojí zakladateľ spoločnosti Fjällräven, Ake Nordin. Spoločnosť sa špecializuje na outdoorové vybavenie. Nordin chcel vytvoriť príležitosť pre obyčajných ľudí, aby aj oni mohli zažiť krásu škadinávskej divočiny, jazdu na saniach, ktoré ťahá skupina zadychčaných psov, noc pod polárnou žiarou v stane, keď jediné, čo ruší váš spánok, je zavýjanie vášho dopravného prostriedku. Nápad sa mu podarilo uskutočniť, a aj preto môžete dnes zahlasovať za to, ktorý zo Slovákov sa na túto expedíciu dostane tento rok.

fjallraven.com
fjallraven.com

Tento rok sa do súťaže o miestenku na expedícii Fjällräven Polar prihlásilo mnoho Slovákov. Niektorí z nich sa ozvali aj našej redakcii a práve nimi sa dnes budeme zaoberať. Šimon a Martin túžia zažiť toto ohromné dobrodružstvo a pomôcť k splneniu tohto sna im môžete práve vy. Poďme sa s nimi teda zoznámiť.

Martin „Ježko“ Ježo

Už ste videli ježka brázdiť zamrznutú krajinu na psom záprahu? Možnože nám túto predstavu splní Martin „Ježko“ Ježo, ktorý sa prihlásil do súťaže o miestenku na expedíciu Fjällräven Polar. Martin je obyčajný, jednoduchý, čerstvo ženatý 30-ročný mladík. Pochádza Dubnice nad Váhom a je vášnivý horolezec, cestovateľ a fotograf. Cez týždeň pracuje ako bežný smrteľník, no keď má voľno, vyhľadáva dobrodružstvo a prírodu.

Foto: Martin Ježo
Foto: Martin Ježo

Prečo by ste podľa Martina mali zahlasovať práve za neho: 

Raz v živote by som to chcel zažiť: spať len tak v spacáku pod holým nebom v arktických podmienkach a žasnúť, ako mi nad hlavou tancuje polárna žiara…

Zahlasovať za Martina a pomôcť mu tak splniť si jeho sen môžete na tomto odkaze.

Šimon Trnka

Mladý Žilinčan, ktorého možno mnohým z vás netreba predstavovať. Šimonove fotografie slovenskej prírody obleteli celý svet. Nemožno sa tomu čudovať. Jeho fotografie slovenských hôr dýchajú prekrásnou atmosférou a každá akoby hovorila iný príbeh. Šimon je takisto človekom pracujúcim ako všetci ostatní. V našom staršom rozhovore nám prezradil, že nie je nič neobyčajné, keď o siedmej ráno uteká z kopca do roboty. Tentokrát chce Šimon vymeniť slovenské hory za nové, nepoznané dobrodružstvo v podobe psích záprahov ďaleko na severe Európy.

Foto: Šimon Trnka
Foto: Šimon Trnka

Prečo by ste podľa Šimona mali zahlasovať práve za neho:

„V tejto súťaži vyhrá ten najpriebojneší, ten, čo zaspamuje celý internet a dostane najviac hlasov. Samozrejme to chceme byť všetci. Rozhodnutie už je na ľuďoch, kto im je viac sympatický, ale určite to bude zážitok na celý život.“

Zahlasovať za Šimona a pomôcť mu tak dostať sa na úžasné dobrodružstvo môžete na tomto odkaze.

O tom, kto zo Slovákov a Sloveniek sa nakoniec zúčastní na expedícii v Severnej Európe, môžete rozhodnúť práve vy. Na stránke Fjällräven Polar si môžete vybrať aj mnohých iných záujemcov a je len na vás komu dáte svoj hlas. Jeden zo Slovákov totiž za polárny kruh poputuje práve ako víťaz hlasovania, kým druhého vyberie samotná spoločnosť. Neváhajte svoj hlas preto použiť. 

interez.sk (Lukáš M.)


Komentovať (0)