Pobyt vo väzení asi nikdy nie je príjemnou záležitosťou.

Vo filmoch sa často stretávame s väzenskými gangami, sexom v sprchách či čiernym trhom s drogami a inými nelegálnymi vecami. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či je to tak aj v skutočnosti? Veľa ľudí vraví, že to, čo sa odohráva vo filmoch je len slabým odvarom toho, čo sa v skutočnosti deje vo väzenských objektoch. No a my máme pocit, že tieto príbehy to len potvrdzujú.


Môj bratranec sa prednedávnom dostal do väzenia. Najbláznivejšia vec, ktorú videl, sa stala počas obedu. Jeden chlapík sa naklonil nad zábradlie na treťom poschodí. Spadol hlavou dolu a zlomil si väz. Každý sa len obzrel, niečo si zašomral a vrátil sa naspäť k jedlu.


Istý čas som strávil vo väzení a jedného dňa som sledoval správy. Dávali tam príbeh o chalanovi, ktorý dobodal dve deti. Sedel vedľa mňa. Obaja sme si vymenili krátky pohľad, potom sa vrátil ku svojim „Fruit Loops“.


Mám kamaráta právnika, ktorý pracuje vo väzení. Tá najšialenejšia vec, ktorú videl, bola vtedy, keď do väzenia prišiel nový človek závislý na pervitíne. Ostatní „závisláci“ mu začali lízať všetky vyrážky, pretože z nich unikajú chemické látky. Nechutné.


Väzeň zavolal do miestnej rozhlasovej show. Raz pozerali vo väzení nejaký horor. Keď sa vrah vo filme priblížil za nejakú babu aby jej podrezal hrdlo, jeden chlap vedľa povedal: „Nie je to úplne tak, ako to vyzerá.“


Môj priateľ pracuje vo väzenskej nemocnici. Raz tam poslali chlapa, ktorý prehltol balón heroínu. V podstate len čakali na to, kedy to z neho vypadne von. Keď to však spravil, okamžite balón zo svojich výkalov vytiahol, a zjedol ho znovu. Takže museli znovu počkať, kým sa to z neho dostane von, no tentokrát na neho dávali oveľa väčší pozor. Napriek tomu sa im nepodarilo mu zabrániť v tom, aby ten balón zjedol aj tretíkrát po sebe. Balón mu v bruchu po treťom prehltnutí takmer praskol. Mohlo ho to zabiť. Nikto nechápal, o čo mu ide.


Dvaja chlapi sedeli vo väzení 8 rokov. Jeden bol z Detroitu a druhý z Južnej Karolíny. Týpek z Detroitu bol ako Bob Marley, ten druhý bol však úplný opak. Raz sme sa rozprávali a vyzvedali, prečo sme sa do väzenia dostali. Obaja boli spoločne v armáde a oboch prepustili kvôli marihuane. Spoločne sa však prepašovali naspäť na základňu, ukradli nejaký morfín a nepriestrelnú vestu. Týpek z Južnej Karolíny sa stretol s členmi KKK a snažil sa im predať morfín a vestu. Ukázalo sa, že ľudia z KKK boli vlastne federálni policajti, a tak ho chytili. Myslel som, že niečo podobné existuje iba vo filmoch.


Môj brat sedel 6 mesiacov za kokaín. Jednej noci sa prebudil, ako na neho niečo kvapká. Jeho spoluväzeň sa na poschodovej posteli v noci podrezal.


Bol som vo väzení v Azerbajdžane, tak tá najšialenejšia vec, ktorú som tam videl, boli ceny za sex. Vzhľadom k tomu, že niektorí väzni tam boli veľmi chudobní a hladní, boli pre peniaze a jedlo schopní urobiť čokoľvek. Ručná práca stála 1 dolár, práca ústami 5 dolárov. Sex bol bežný za 10 dolárov.


Môj otec robí strážnika väzenského objektu. Vravel mi, že jedného dňa z okna druhého poschodia vyskočil chlap a okolo krku mal obmotané posteľné obliečky. Naviazal ich na seba však tak, že boli príliš dlhé. Celou silou padol na zem. Celé väzenie sa tomu prizeralo a po páde sa začali všetci väzni neuveriteľne smiať. Samovražda mu nevyšla.


Raz prevážali väzňov do väzenia autobusom. V zadnej časti vedľa sedeli dvaja chlapi. Jeden bol odsúdený na doživotie, ten druhý len na 5 rokov. Ten týpek bol absolútne zbavený zmyslov a začal toho, čo išiel sedieť na 5 rokov, búchať putami do hlavy. Triasol sa celý autobus a kým stihli strážnici zareagovať, stihol ho zabiť.


Jeden z ľudí, ktorých som stretla vo väzení, bola žena, ktorá mala dvoch bratov. Bola vo väzení, pretože jeden z jej bratov, jeho žena a ona rozrezali druhého brata a jeho kusy hodili do ohňa. Všetko kvôli dedičstvu.


Pozri aj: Ruská náhrada za trest smrti: Väznica Petak, ktorú ešte žiadny väzeň živý neopustil

reddit.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )