imgur.com

Tieto techniky vám dokážu že previniť sa hočicím v stredoveku nebol najlepší nápad.

Stredovek môže na niekoho pôsobiť romanticky. Rytieri, princezné či krásna príroda môže v mnohých vzbudzovať predstavy, že toto obdobie bolo príjemné. Avšak nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad javí. Stredovek, to vo veľkej časti aj krutosť. Ak žena napríklad zbierala bylinky, či sa náhodou správala inak, ako by sa od nej očakávalo, mohlo sa stať, že ju obvinia z čarodejníctva a to bol už len krôčik od toho, aby skončila upálená na hranici, či umučená na smrť. Avšak mučenie v stredoveku sa neobmedzovalo len na bosoráctvo. Tortúra bola prirodzenou súčasťou výsluchu a mohlo sa ľahko stať (a aj sa stávalo) že sa nevinný človek priznal k tomu, čo nespáchal a to len preto, aby mučenie konečne skončilo. Iný prípad zase bol, privodiť vinníkovi čo najpomalšiu a najstrašnejšiu smrť. Pozrite si tie najhoršie mučiace techniky zo všetkých.

Skafizmus

nishan.org

Táto fatálna mučiaca technika bola v obľube najmä v Perzii. Tam previnilca priviazali na čln a dávali mu jesť med a piť mlieko. Z kombinácie týchto dvoch potravín dostala obeť hnačku, čo prilákalo hmyz. Ubohá obeť skafizmu tak sedela vo vlastných výkaloch, v ktorých doslova hnila a navyše bola posiata desiatkami múch, ktoré do rán vkladali svoje vajíčka. To viedlo k pomalej a mučivej smrti.

Judášová kolíska

planetdeadly.com

Táto obľúbená mučiaca stredoveká technika pozostávala zvyčajne z drevenej pyramídy, na ktorú bola obeť posadená a to tak, že špic pyramídy smeroval buď do konečníka, alebo v prípade žien, do pošvy. Tlakom sedenia sa pyramída vrývala do tela, čo spôsobovalo ukrutné bolesti a poškodenie vnútorných orgánov. Ak sa obeť rýchlo z Judášovej kolísky nedala preč, tak zomrela na infekciu, bolesť, septickú ranu, či na poškodenie vnútorných orgánov.

Mosadzný býk

glengreen.com

Táto technika bola v obľube najmä v starom Grécku, no nepohrdli ňou ani v stredoveku. Pozostávala z dutého kovového býka, do ktorého bola vložená obeť. Na mieste, kde bola hlava býka sa nachádzala trúba. Keď bol ubožiak vložený do býka, založili pod ním oheň. Tým ako kričal, sa tento zvuk pomocou trúby menil na „býčie“ zvuky, čo u pozorovateľov vzbudzovalo náramné pobavenie.

Mučenie potkanmi

discoverinformation.com

V stredoveku nebolo o potkany núdza a to aj kvôli tomu, že mačky boli považované za služobnice čarodejníc, a tak boli masovo zabíjané. Aj keď existuje viacero metód mučenia potkanmi, táto nám príde najodpornejšia. Na obeť umiestnili kovovú klietku, ktorá mala zo spodnej strany otvor a ten smeroval na brucho. V hornej časti klietky sa nachádzal malý kotol. Do klietky vložili potkany a v kotli zakúrili. Potkany sa prirodzene nechceli nechať upiecť, preto volili jedinú možnosť úniku – a to bolo cez brucho a následne cez vnútornosti spútanej obete.

Strappado

imgur.com

Táto technika bola v obľube najmä u inkvizície, pre jej účinnosť a jednoduchosť. Obeti zviazali ruky za chrbtom a následne bola za takto zviazané ruky vyvesená. To spôsobilo neuveriteľnú bolesť a vykĺbenie ramien. Pre zvýraznenie efektu bolesti bolo s obeťou manipulované hore a dolu, prípadne jej boli na nohy priviazané dodatočné závažia.

Škripec

howstuffworks.com

Tento mučiaci nástroj vznikol už v staroveku, no svoj úspech žal aj v stredoveku. Bol v obľube pre svoje relatívne jednoduché skonštruovanie a pre maximálny mučiaci účinok. Obeť bola priviazaná za ruky a nohy na oboch stranách a pomocou otočných valcov bola na škripci naťahovaná. To spôsobovalo neznesiteľnú bolesť. Najprv nastávalo vykĺbenie končatín a neskôr trhanie jednotlivých svalov. Obeť často upadla od bolesti do bezvedomia. Škripec bol obľúbený pri vypočúvaní, keďže nespôsoboval okamžitú smrť no maximálnu bolesť.

Španielsky osol

imgur.com

Technika podobná Judášovej kolíske. Obeť, najčastejšie žena obvinená z čarodejníctva, bola posadená nahá na trojuholníkový hranol, ktorý bol často vylepšený hrotmi. Ako na ňom obeť sedela, hranol sa zarýval hlboko do tela cez pošvu a konečník čo spôsobovalo neuveriteľnú bolesť. Pre väčší efekt, dostávala obeť na nohy závažia.

Smrť pílou

blogspot.in

Asi jeden z najhorších spôsobov, ako privodiť obeti smrť. Obeť bola zavesená za nohy dole hlavou a pomocou veľkej píly bola pomaly rozpilovaná. Kat, ktorý dobre poznal svoje remeslo vedel, ako sa vyhnúť dôležitým orgánom, aby obeť žila čo najdlhšie vo svojich mukách. Niekedy sa pílenie v oblasti brucha zastavilo, aby obeť žila čo najdlhšie a trápenie tak bolo maximalizované. Okrem toho, tým že bola obeť zavesená dole hlavou, krv stále prúdila do mozgu, čo spôsobovalo, že obeť ostala dlhšie nažive. Táto metóda sa s obľubou používala pri osobách obvinených z čarodejníctva.

Hruška úzkosti

Twitter

Aj keď názov znie nevinne, nenechajte sa pomýliť. Hruška bola mučiaci nástroj, ktorý často slúžil na mučenie cudzoložníkov, neverných žien či homosexuálov. Do vagíny či do konečníka bola zasunutá táto hruška, ktorá sa následným krútením otvárala. Vo vnútri sa často nachádzali aj ostne, ktoré trhali vnútorné orgány. Hruška bola tiež vkladaná do úst, najmä klamárom, čím spôsobila deštrukciu čeľuste, úst a tváre.

Pripútanie ku komínu

sooziq.com

Táto technika bola jednoducho vykonateľná a spôsobovala obeti strašné a postupné muky. Prevedenie bolo skutočne jednoduché. Obeť bola pripútaná na komín piecky, v ktorej sa zakúrilo. Ako sa teplota zvyšovala, obeť zažívala kruté popáleniny, ktoré viedli až k smrti. Toto mučenie bolo obľúbené aj pri vypočúvaní, keďže obeť sa so zvyšujúcou teplotou ochotne priznala ku všetkému, čo chcel kat počuť.

Koleso

stephenliddell.co.uk

Jednoduchý, no účinný spôsob fatálneho mučenia. Obetiam boli kladivami rozdrvené končatiny, a tie potom kat popretkával medzi lúčami kolesa. Takto znehybnená osoba potom bola na kolese ponechaná, kde ju čakala krutá a pomalá smrť. Keďže sa obeť nemohla hýbať, bola ideálnou obeťou napríklad vrán, ktoré boli priťahované pachom krvi. Obeť umierala na bolesť či vnútorné poranenia a to až niekoľko dní.

Pozri aj: Mučenie, týranie a znásilňovanie. Nechutný sériový vrah The Candy Man má na svedomí 28 beštiálnych vrážd mladých chlapcov

interez.sk (Matej Mensatoris), unbelievable-facts.comsooziq.com
0
Uložiť článok
Komentovať