twitter.com

Vynovená Nokia 3310 bude čoskoro predstavená a my vám prinášame nové odhalené informácie o nej.

Telefón, ktorý ste s veľkou pravdepodobnosťou vlastnili aj vy. Táto legenda medzi telefónmi od fínskej spoločnosti Nokia, sa stala kultovou a s predajom 126 miliónov kusov to bol jedným z najúspešnejších mobilných telefónov, aké kedy boli predávané. Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o vzkriesení tohto telefónu, čo ocenili mnohí z vás. Teraz vám prinášame ďalšie odhalené špecifikácie a podrobnosti o novej 3310-tke.

Nová Nokia 3310 bude predstavená na veľtrhu MWC 2017, ktorý sa bude konať v Barcelone na budúci týždeň. Podľa čínskeho webu Vtech nebude využívať Android, ale bude mať vlastný softvér. To je dobrá správa, keďže mnohým zarytým „Nokiakom“ Android leží v žalúdku.

Konštrukčne sa 3310-tka od originálu veľmi nezmení, avšak aj tu nastanú zmeny. Bude tenšia a ľahšia. Nebude to tak kópia originálneho telefónu, aj keď z neho vychádza a bude mu stále veľmi podobná.

Zmení sa aj pôvodný monochromatický displej a budú ponúkané aj nové farebné prevedenia. Najväčšie obavy od potenciálnych kupcov sú, či Nokia bude mať stále 7 dňovú výdrž batérie ako pôvodná verzia. Výrobca ale tvrdí, že táto vlastnosť bude zachovaná a novú Nokiu bude stačiť nabíjať skutočne „raz za čas“.

firstpost.com

Cena novej 3310-tky bude nastavená na veľmi príjemnú sumu – iba 59 eur, takže každý, kto si chce pripomenúť „staré dobré časy“ si ju môže dovoliť a finančne ho táto kúpa určite nezruinuje.

Otázne je tiež, či nová konštrukcia telefónu bude rovnako odolná, ako jej pôvodná verzia. Z jej odolnosti sa stala doslova legenda a stará 3310-tka je považovaná za telefón, ktorý vydrží úplne všetko.

Youtube.com

Pôvodná Nokia 3310 bola vydaná v roku 2000 a medzi jej veľké prednosti, ktoré prinášala bolo zobrazovanie času, kalkulačka, možnosť nastavenia pripomienok a veľkým lákadlom boli aj hry, medzi ktorými nechýbal obľúbený Snake.

Pozri aj: Táto Nokia 3310 má 17 rokov, prežila dve vojenské misie v Iraku a Afganistane, a stále vydrží bez nabitia 10 dní

interez.sk (mmm), theladbible.com