Caters

O Nokii 3310 sa právom hovorí ako o nezničiteľnom telefóne. Potvrdzuje to aj ex-vojak Dave Mitchell, ktorý so svojou tri-tri-desiatkou zažil skutočne mnoho.

Nokia spôsobila revolúciu v mobilných telefónoch. Na začiatku tisícročia, kedy iPhone ešte neexistoval bola Nokia dominantným hráčom na poli mobilných zariadení. Najväčší úspech zažila so svojim modelom 3310, ktorý na tú dobu predstavoval skutočne jedinečné zariadenie. Kompaktné rozmery, milý dizajn, jednoduché hry a najmä výdrž batérie, ktorá zatieni aj dnešné moderné smartfóny. Aj keď tento mobil bol uvedený na trh pred 17 rokmi, stále sa teší veľkej obľube. Potvrdzuje to aj bývalý vojak Dave Mitchell, ktorý s ňou zažil toho skutočne veľa, no aj napriek tomu stále funguje. 

Bývalý britský vojak Dave Mitchell si Nokiu kúpil ako horúcu novinku v roku 2000. Aj napriek tomu, že jej dal za ten čas skutočne zabrať, stále funguje. Nokiu sa mu podarilo utopiť v miske plnej kari, zabudol ju v špinavom oblečení, a tak sa ocitla v práčke, no po vysušení vždy naskočila a spoľahlivo fungovala aj naďalej. Navyše ju nabíja iba raz za 10 dní, čo znie v dnešnej dobe, keď si smartfóny nabíjame takmer každý deň, takmer ako utopia. Aj tieto skúsenosti dávajú za pravdu rôznym vtipom, ktoré tvrdia, že práve Nokia 3310 je nezničiteľná.

hsto.org

Nokia 3310 mala obrovský celosvetový úspech a stala sa jedným z najpredávanejších mobilných telefónov všetkých čias. Od roku 2000 sa jej predalo až 126 miliónov kusov.

Dave svoju Nokiu rozhodne nešetril. Ako bývalý vojak, absolvoval s ňou dve vojenské misie a to v Iraku a v Afganistane. Nokia sa tak ocitla v bojových zónach, často na miestach plných prachu a špiny, no vôbec jej to neuškodilo.

Caters

„Zažila so mnou toho dosť. Niekoľko krát škaredo spadla na podlahu, ocitla sa v kari omáčke, či bola v práčke. Zakaždým som ju očistil, usušil a ona fungovala. Je to ako keby bola z kryptonitu – je nezničiteľná.“ hovorí Dave.

Caters

Jeho syn mu núkal, že mu Nokiu vymení za moderný smartfón s internetom, aby mohol byť Dave neustále online. On však ponuku odmietol, nechce byť typ človeka, ktorý neustále hladí do mobilu. Je ale pravda, že keď má chvíľu čas a chuť tak si zahrá obľúbenú hru Snake. Takisto nepotrebuje mať fotoaparát na mobile, keďže má vlastný fotoaparát a na selfie si nepotrpí.

Caters

Na záver dodáva: „Som s ňou úplne spokojný, tak prečo by som ju mal meniť?“

Pozri aj: Kanaďan, ktorý zmizol v roku 2012, sa našiel vyše 10-tisíc km od domova v amazonskej džungli po tom, čo prešiel pešo cez dva kontinenty

interez.sk (mmm), theladbible.com