Či už sú to obľúbené kvety alebo bylinky, snáď každý máme vo svojej domácnosti nejaké tie rastliny. Summer Rayne Oakes ich má doma niečo cez 500. Inšpirácia?

Zoznámte sa so Summer Rayne Oakes, ženou, ktorá žije v Brooklyne v byte spolu s 500 rastlinami. Táto inšpiratívna bytosť stihla doposiaľ vydať knižku, pracovať ako modelka, na webe sa od nej dočítate o detoxikácii organizmu od cukru, vyštudovala environmentálne vedy a je vskutku činnou aktivistkou. Snaží sa žiť životom, ktorý je udržateľný, preto sa snaží vyberať si aj to, čo si na seba oblečie, čo vloží do úst.

Článok pokračuje pod videom ↓

Summer Rayne Oakes žije 11 rokov v (síce nemalom) byte s 1200 m² a skutočne veľkým množstvom rastlín, no podľa jej slov je to jediný spôsob, ako by dokázala žiť v takomto meste. Zelenší byt by ste zrejme hľadali márne. Darmo, vyrastala totiž na vidieku v severovýchodnej Pensylvánii, na piatich akroch zväčša poľnohospodárskej pôdy, kde bola obklopená domácimi zvieratami či ovocnými sadmi.

Vďaka tomu, že má okná z oboch strán bytu, má dostatok slnečného žiarenia. Ak vás to zaujalo, môžete sa inšpirovať nielen životným štýlom, no napríklad aj nápadmi do bytu a spestriť si takto bývanie. V jej byte by ste našli naozaj všeličo. Obývaciu stenu so zvislými „záhradami“, drobný skleník, rastliny bežné, či exotické a rôzne bylinky. Chýbajú vám doma bylinky? Vyskúšajte si ich takto jednoducho vypestovať doma aj vy.

moderne zahradkarcenie1
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

Polievanie kvetov jej zaberie približne polhodinu denne, pričom tento čas vníma skôr ako relax či meditáciu. Raz týždenne strávi hodinu-hodinu a pol starostlivosťou o rastliny, ako napríklad kompostovaním.

moderne zahradkarcenie2
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

Malé, ale milé! Boli zozbierané trochu skoro, no videli ste niekedy milšie zemiaky?

moderne zahradkarcenie3
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

Živá obývacia stena bola navrhnutá tak, aby v sebe mala zabudovaný akýsi zavlažovací systém. Je napojená na drez a rastliny sú napájané zospodku.

moderne zahradkarcenie4
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

„Závislosť“ na rastlinách začala údajne nevinne. Dnes jej spestrujú každý kút jej bytu. Viete si tu predstaviť relax s knižkou? Mmm…

moderne zahradkarcenie5
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

Skutočne by ste tu našli cez 500 rastlín. Či Oakes rozmýšľa o tom, že by si zadovážila rastlín viac? ,,To záleží od toho, či sa ich sem viac vojde.“

moderne zahradkarcenie6
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

Ako sme spomínali na začiatku, čo sa týka rastlín, má to tu naozaj pestré. Skúšali ste si už doma vypestovať ananás? Trik, ako na to, sme vám ponúkli v našom staršom článku, ktorý nájdete TU.

moderne zahradkarcenie7
Foto: Aliza Eliazarov, modernfarmer.com

Ovocia a zeleniny si tu síce nevypestuje dostatok, no na pestovanie byliniek je toto ideálny spôsob.