Foto: MovieStillsDB

Keanu Reeves sa považuje za najmilšieho muža Hollywoodu. Možno aj kvôli týmto dôvodom.

Filmové hviezdy si za stvárnenie veľkých rolí dokážu zarobiť poriadny balík peňazí. A podľa všetkého sa to týka aj miláčika Keanu Reevesa. V médiách sa objavila správa, podľa ktorej herec zarobil vďaka Matrixu obrovskú sumu. Informácie priniesol LADbible s odvolaním na istý zoznam hercov, ktorý sa sústredí práve na ich príjmy dosiahnuté za jednu produkciu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Prvý Matrix uzrel svetlo sveta ešte v roku 1999 a stal sa klasikou, ku ktorej sa fanúšikovia aj dnes radi vracajú. Odvtedy vznikli ďalšie tri pokračovania, ktoré okrem iného spája predovšetkým brilantný výkon Keanu Reevesa.

Foto: MovieStillsDB

Peniaze, aké si nevieme ani predstaviť

LADbible v súvislosti s tým spomína, že Reeves zarobil šialený balík peňazí, a to 156 miliónov dolárov (cez 147 miliónov eur). Túto sumu mal získať za pokračovania Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, ktoré si diváci mohli užiť v premiére v roku 2003.

Ďalšie miesta v rebríčku obsadili Bruce Willis, Tom Cruise, Will Smith či Robert Downey Jr. Reeves ich však v tomto smere predbehol o desiatky miliónov.

Keanu Reeves v snímke Matrix Reloaded. Foto: MovieStillsDB

Peniazmi pomáha

Nie je však žiadnym tajomstvom, že Keanu nešetrí svojou štedrosťou a peniaze, ktoré herectvom zarába, nejdú iba do jeho vrecka. Napríklad, v roku 2018 svet obleteli správy o tom, že svoje milióny dobročinne rozdáva tam, kde to treba.

Zároveň si nepotrpí na to, aby sa v týchto súvislostiach spomínalo jeho meno a jednoducho chce, aby peniaze pomohli dobrej veci. The Richest dokonca spomína, že herec v minulosti priznal, že vedie tajnú organizáciu na výskum rakoviny, ktorá sa spája s pomocou detským nemocniciam.

Možno aj vďaka týmto činom má Keanu Reeves takú bohatú fanúšikovskú základňu akú má a ľudia ho vnímajú ako človeka so skutočne veľkým srdcom.

Najnovšie články