Foto: Youtube

Na chybu organizátorov španielskeho festivalu doplatilo úbohé zviera. Pozrite si toto tragické video, ktoré sa ihneď stalo virálnym.

Tento otrasný čin, ktorý sa odohral v Španielsku, okamžite vyvolal dávku hnevu na stranách ochranárov zvierat. Úbohý býk utrpel ťažké zranenia v dôsledku ľudskej chyby. Celý tento tragický incident je zachytený na videu. 

Počas festivalu v Španielsku utrpel býk vážne zranenia. Tieto festivaly, známe ako beh s býkmi sú v Španielsku stále vo veľkej obľube. Býk v tomto prípade pri vyskakovaní z klietky dopadol na betónovú zem a zlomil si obe zadné nohy. Celý tento smutný incident je zachytený na videu, v ktorom môžeme navyše vidieť býka, ktorý sa po tejto nehode plazí a ťahá po zemi, zatiaľ čo jeho zadné nohy zostávajú visieť nehybne.

Zábery boli natočené v meste Mejorada del Campo, ktoré sa nachádza 20 kilometrov od hlavného mesta Madridu. Zdieľala ho politická strana Party Against the Mistreatment of Animals (PACMA), ktorá sa zameriava na zachovanie práv zvierat a ich dobrých podmienok pre život. Video sa okamžite rozšírilo na sociálnych sieťach a vyvolalo pobúrenie. Môžeme v ňom vidieť býka, ktorý vyskočí zo svojej klietky smerom na ulicu. Usporiadatelia však umiestnili rampu príliš vysoko, a tak na to býk tvrdo doplatil. Pri náraze o betónovú zem si zlomil zadné nohy.

PACMA nahlásila celý tento incident príslušným orgánom, ako prípad zneužívania zvierat. Rovnako požiadali ľudí na sociálnych sieťach, aby podporili petíciu za zmenu zákonov o ochrane zvierat v Španielsku. Aby sa podobné situácie neopakovali a úbohé zvieratá nemuseli trpieť kvôli chybám spôsobeným ľudským faktorom. V súčasnosti však nie je jasné, či sa orgány zaoberajú vyšetrovaním tohoto prípadu. Rovnako nie je známy ani osud úbohého býka.

Pozrite si video, v ktorom je celý tento hrôzostrašný incident zaznamenaný

dailymail.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )