Foto: Facebook (Lucii Konvalinková)

Na Blue Style Prima Fest 2018 čakal návštevníkov poriadny šok.

Podujatie Blue Style Prima Fest 2018 vo Westernovom mestečku Šikův mlýn si tento rok návštevníci zrejme až tak neužili. Mimo toho, že sa tu odohrala nepekná tragédia v podobe smrti 5-ročného chlapca, internet bol pobúrený aj zábermi úbohého zvieraťa, na ktorom sa deti mohli doslova “vyšantiť”.

Zábery poníka, po ktorom si mohli deti maľovať sa objavili na Facebooku. To takmer okamžite vyvolalo vlnu kritiky voči organizátorom. Úbohí poníci museli celý deň stáť na jednom mieste, kde si po nich maľovali malé deti. Rodičia ich samozrejme v činnosti podporovali namiesto toho, aby ich poučili ohľadom toho, ako sa k zvieratkám správať.

Niektorí sa na celej situácii dokonca zabávali či oceňovali, ako poníci “držia”. Na situáciu upozornila facebooková stránka STOP týrání – tvrdší tresty, ktorá zároveň poukázala na to, že deti by sa mali učiť úcte k zvieratám. Festival ich však naučil presnému opaku. Na situáciu zareagovali organizátori prostredníctvom oficiálnej facebookovej stránky.

Uviedli, že do budúcnosti sa podobným situáciám budú vyvarovať, pričom sa však odvolali na fakt, že išlo o potravinárske farbivo, ktoré sa dalo ľahko umyť. Ako dôkaz priložili organizátori aj fotku poníka, zatiaľ čo pointa celého rozruchu im úplne unikla. Nejde o bezpečné farby, no o zlý príklad, ktorý deťom dávame. Farbiť na telo úbohého zvieraťa, počas toho ako musí celý deň stáť na slnku, má veľmi ďaleko od úcty.

Pozri aj: Masaker v Indonézii. Nahnevaní obyvatelia vtrhli na krokodíliu farmu a z abili takmer 300 zvierat

facebook.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )