Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bývalý poslanec už raz vo veci čelil stíhaniu, obvinenie však zrušila Generálna prokuratúra SR.

Vo štvrtok 16. novembra bolo zo strany Generálnej prokuratúry SR na Úrad špeciálnej prokuratúry doručené upovedomenie o nevyhovení návrhu obvineného bývalého poslanca Národnej rady SR Martina Borguľu v zmysle paragrafu 363 Trestného poriadku na zrušenie obvinenia pre trestný čin podplácania, ktoré mu bolo vznesené uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry zo dňa 14. júla 2023. Špeciálna prokuratúra o tom informuje na sociálnej sieti.

„Uvedená osoba je tak naďalej trestne stíhaná pre uvedený trestný čin. V upovedomení Generálna prokuratúra SR konštatovala, že v konaní nezistila žiadne porušenie zákona a dospela k záveru, že trestné stíhanie obvineného Martina B. je v tomto štádiu trestného konania dôvodné,“ uviedol ÚŠP.

Tvrdí, že išlo o výpalné

Martin Borguľa je obvinený z toho, že dal úplatok 50-tisíc eur cez sprostredkovateľa bývalému príslušníkov finančnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Mariánovi Kučerkovi. Poslanec sa však bránil, že išlo o výpalné. Bývalý poslanec už raz vo veci čelil stíhaniu, obvinenie však zrušila Generálna prokuratúra SR.

Najnovšie články