Foto: Facebook (Polícia SR - Bratislavský kraj)

Podľa najnovších informácií unesená študentka už vypovedala.

Septembrový prípad únosu mladej študentky otriasol celým Slovenskom. Soňu našli po 26 hodinách, kedy po nej nebolo ani stopy, ležať pred nemocnicou v Petržalke. Neskôr bol v tomto prípade obvinený zdravotník, ktorý ju mal omámiť liekmi. V súčasnosti sú v prípade známe nové skutočnosti, informuje portál tvnoviny.sk.

Pamätá si nahého muža

Podľa najnovších informácií má polícia disponovať kamerovým záznamom, ktorý celý incident zachytáva. Ďalšie skutočnosti vyplývajú z uznesenia. „Následne ju odniesol na rukách do svojho osobného motorového vozidla… a… odišli na neznáme miesto, kde poškodenú držal proti jej vôli, kedy jej viackrát aplikoval doposiaľ neznámu látku s obsahom benzodiazepínu… Obvinený ju mal vyzliecť, manipulovať s ňou v kúpeľni vo vani,“ uvádza sa v uznesení.

Poškodená tvrdila, že bola nahá a dotýkal sa jej nahý chlap,“ píše sa ďalej v uznesení. DNA unesenej ženy sa údajne našlo na kľučke v záchranárovom aute, na plachte v jeho byte a aj vo vani. Advokáti obvineného však namietajú a vnímajú prípad inak. „Nevidia dôvod na jeho držanie vo väzbe. Zdôraznili, že mladá žena nejasne opísala podozrivého a na udalosti z toho času si nepamätá,“ píšu tvnoviny.sk.

V neprospech obvineného hovorí aj ďalší dostupný videozáznam, ktorý zachytáva zvláštne správanie záchranára na Obchodnej ulici. „Sám sa tam pohyboval spôsobom, akoby na niekoho vyčkával, niečo zahodil, kúsok podišiel, a následne sa znova vrátil. Nemožno teda vylúčiť jeho dlhodobý zámer konať spôsobom, z ktorého je podozrivý,“ uvádza sa v uznesení.

Najnovšie články