Foto: twitter.com (joy smith)

Zostávalo jej šesť týždňov života. Rozhodla sa však vyskúšať zaujímavý spôsob liečby a teraz sa snaží pomáhať ostatným.

Liečba rakoviny je náročná a veľmi dôležitá je najmä jej včasná diagnostika. Tá môže totiž pacientovi neraz zachrániť život. Čo však pomohlo vyliečiť túto ženu, vás určite prekvapí. 

Joy Smith bola v auguste 2016 diagnostikovaná rakovina žalúdka a čriev vo vysokom štádiu. Choroba bola nevyliečiteľná a zostávalo jej iba šesť týždňov života. Chemoterapia mohla tento čas len trocha predĺžiť. Napriek týmto nepriaznivým predpovediam sa však rozhodla bojovať a vyskúšať aj nie úplne bežné spôsoby liečby.

Začala užívať konopný olej, ktorý obsahoval THC (tetrahydrokanabinol), čo je hlavná psychoaktívna zložka marihuany. Vo Veľkej Británii je to však nelegálne, no práve to, podľa jej slov, jej zachránilo život. Prvotných šesť týždňov, ktoré dávali Joy lekári, sa predĺžili. O dva roky neskôr sa uzdravila a zistila, že chemoterapiu už naďalej nebude potrebovať. „Pravidelne chodím na kontroly, aby som sa presvedčila, či som naozaj zdravá. Okrem toho však už žiadnu liečbu nepodstupujem,“ hovorí Joy.

Počas liečby chemoterapiou sa jej rodina snažila pomôcť a hľadali rôzne alternatívne spôsoby. Rozhodli sa vyskúšať konope. Najprv si ho Joy nechcela vziať, nevedela totiž, ako bude na ňu pôsobiť. Nakoniec sa to však rozhodla vyskúšať a stalo sa údajne niečo neuveriteľné. Po pravidelnom užívaní sa nádor začal zmenšovať a choroba ustupovať. „Už som nemala byť na tomto svete. Za všetko vďačím konopnému oleju.“

„Verím, že dôvodom prečo som stále tu, je pomáhať ďalším.“ Joy sa chystá vydať knihu, v ktorej rozpovie svetu svoj príbeh o priebehu ťažkej choroby ale najmä o spôsobe jej vyliečenia. Je presvedčená o pozitívnych liečivých účinkoch THC a podala petíciu na legalizáciu konopného oleja, ktorú už podpísalo viac ako 17000 ľudí.

Joy však nevysadila chemoterapiu a liečbu konopným olejom mala ako doplnkovú. Lekári aj odborníci preto rozhodne neodporúčajú vysadiť konvenčnú liečbu.

Pozri aj: Nie je to ani heroín ani marihuana. Tieto návykové drogy nás ničia jednoznačne najviac

ladbible.com

Najnovšie články