Foto: Profimedia

K hroznému činu došlo ešte v noci.

Troch policajtov, ktorých privolali k prípadu domáceho násilia, zastrelil v noci na stredu 48-ročný muž neďaleko obce Saint-Just v departemente Puy-de-Dôme v strednom Francúzsku.

Štvrtý policajt utrpel strelné zranenie nohy. Páchateľ je na úteku, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na prokuratúru v meste Clermont-Ferrand.

Policajtov privolali k predpokladanému prípadu domáceho násilia. Keď dvojčlenná hliadka dorazila k domu, kde k nemu malo dôjsť a snažila sa pomôcť žene, ktorá sa uchýlila na strechu, spustil na nich muž streľbu, pričom jedného zabil a druhého postrelil do nohy.

Muž následne založil v dome požiar a začal strieľať na ďalších privolaných policajtov, z ktorých dvoch zabil. Obete mali 21, 37 a 45 rokov. Ženu bývajúcu v dome sa podarilo dostať do bezpečia. Podrobnosti o motívoch jeho činu neboli bezprostredne známe.

AKTUALIZOVANÉ o 10:06:

Muža podozrivého z vraždy troch policajtov, ktorých v stredu privolali k prípadu domáceho násilia, našli mŕtveho. Uviedol to na Twitteri francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, píšu agentúry AFP a Reuters.

0
Uložiť článok
Komentovať