Foto: Interez / Kolforn (Wikimedia), CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Slovenský trh sa v tomto období postupne rozrastá o dve silné značky.

Sú cenovo dostupné a jeden z nich sa dokonca opisuje ako superlacný. Dva silné obchodné reťazce – Primark aj Action –, ktorých okrem farebného motívu teraz spája aj to, že prichádzajú na Slovensko približne v rovnakom období, hľadajú do svojich prevádzok ľudí, ktorých lákajú na rôzne výhody a bonusy. Pozrite si prehľad, aký plat či benefity ponúkajú pre potenciálnych zamestnancov.

V článku sa dočítate aj:

  • kde a kedy otvára Action ďalšiu prevádzku;
  • kedy bude otvorený Primark;
  • na aké platové podmienky lákajú;
  • koľko si môže zarobiť manažér predajne;
  • aké benefity plynú z tejto práce.

Majú veľké množstvo kamenných predajní a zákazníkov lákajú na široký sortiment za dostupnú cenu. V Európe majú Action aj Primark veľmi silné meno, ich pobočky by sme našli azda v každej krajine Starého kontinentu. Do modrej farby ladené logá Slováci doteraz poznali len zo zahraničia, no tomu je definitívne koniec.

Zatiaľ čo Primark sa pripravuje na otvorenie prvej slovenskej prevádzky v máji 2023, superlacný Action otvorí 23. marca už svoju tretiu pobočku, ktorá bude vo Zvolene. O pláne otvoriť tieto obchody na našom území sa hovorilo už od januára, pričom všetko sa rozbehlo, respektíve rozbehne v týchto týždňoch.

Foto: Interez

Na otvorení prvej prevádzky Actionu v Bratislave bol 2. marca prítomný aj náš redaktor, ktorý opísal, ako to na mieste vyzeralo. V tomto týždni bude otvorená aj prevádzka vo Zvolene, o čom vás budeme tiež informovať v našej reportáži.

Foto: Kolforn (Wikimedia), CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Rovnako ako Primark, tak aj Action sa momentálne snažia naplniť svoj tím zamestnancov. Na webe Profesia predstavujú svoje inzeráty na rôzne pozície od brigádnika cez asistenta predaja, vedúceho prevádzky až po manažéra predajne. Pozrite si v našom prehľade, aké ponúkajú naprieč pozíciami platové či pracovné podmienky.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články