Foto: TASR - Pavel Neubauer

Matovičovým poukazom sa poslanci NR SR venovali väčšinu dňa.

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili siedmy rokovací deň 51. schôdze diskusiou o poukazoch v hodnote 500 eur za očkovanie proti COVID-19 pre ľudí nad 60 rokov.

Väčšinu dňa sa venovali poslanci diskusii o poukazoch, pričom minister financií Igor Matovič (OĽANO) v rozprave v pléne navrhol, že by sa mohol pridať bonus 100 eur na energie pre ľudí nad 60 rokov bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní. Z poukážok sa však stáva čoraz väčšia populistická fraška, píše Denník N.

Sulík neplánuje zmeniť svoje stanovisko k 500-eurovým poukazom pre seniorov. Matovičov návrh v tejto podobe nepodporuje, privítal by inú formu s nižším finančným príspevkom. V koalícii mu navrhli 150 eur, ktoré minister financií odmietol akceptovať. Diskutovať sa potom malo o sume 300 eur a o sume 500 eur Sulík do posledného momentu netušil.

Plénum má začať piatkové rokovanie návrhmi na skrátené legislatívne konanie o dvoch vládnych novelách zákonov. Ide o právne normy, ktoré riešia poskytovanie príspevku na leteckú dostupnosť a pomoc pre cestovný ruch. Poslanci majú v piatok rokovať aj o novele zákona o niektorých opatreniach na úseku environmentálnych záťaží, ktorú vrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Argumentovala tým, že z dôvodu celkovej nejasnosti schválenej právnej úpravy má pochybnosti o súlade s Ústavou SR.

0
Uložiť článok
Komentovať