Foto: Unsplash

Kontroverzné hnutie sa rozhodlo bojovať proti ekologickým problémom vyhubením ľudskej rasy.

V deväťdesiatych rokoch 20. storočia sa začal formovať v Spojených štátoch amerických nový náboženský kult, ktorý sa snažil upozorniť na preľudnenie Zeme a jeho negatívne environmentálne následky pre našu planétu. Cirkev eutanázie sa zaslúžila o množstvo škandálov a vyžiadala si aj ľudské obete. 

Organizácia Cirkev eutanázie (Church of Euthanasia) poprvýkrát na seba výraznejšie upozornila v roku 1993 billboardom, ktorý sa objavil na diaľnici v Bostone. “Zachráň planétu, zabi sa.” Obrovský nápis sa snažil ľuďom ukázať, že ich smrť môže byť pre planétu prospešná. Toto heslo sa stalo charakteristickým sloganom novovzniknutej skupiny.

Prezliekal sa za ženu, pochodoval s krvavou bábikou a bál sa globálneho otepľovania

Zakladateľom a hlavným vodcom tohoto fenoménu bol aktivista, techno hudobník a vývojár softvéru Chris Korda a Robert Kimberk. Ako uvádza oficiálna stránka spolku, Korda sa inšpiroval svojím snom, v ktorom sa stretol s mimozemšťanom. Ten ho mal varovať, že sa naša planéta v dôsledku globálnych problémov rúti do záhuby a vodcovia štátov tento fakt jednoducho ignorujú. Keď sa prebudil, vykríkol spomínaný slogan.

Korda bol od svojich 10 rokov vystavený hrozivým scenárom konca sveta v dôsledku neobývateľnej horúcej planéty. Mohol za to článok v novinách New York Times o globálnom otepľovaní, ktorý si v detstve prečítal.

Za ekologickými problémami stojí premnoženie obyvateľstva

Cirkev eutanázie ďalej na svojej stránke informuje, že všetky ekologické problémy, ktorým dnes čelíme, sú výsledkom premnoženia ľudskej rasy. A tak sa človek stáva najväčším nebezpečenstvom Zeme. Členovia Cirkvi eutanázie teda uznávajú dobrovoľné zníženie obyvateľstva prostredníctvom potratov, samovrážd alebo kanibalizmu. Sú to vegetariáni a ochrancovia zvierat, ktorí hlásajú, že ak majú jesť mäso, tak jedine to ľudské.

Na stránke sa nachádza aj počítadlo obyvateľstva, ktoré ukazuje, akou rýchlosťou počet ľudí na svete narastá. Momentálne nás tu je cez 7 a pol miliardy a toto číslo sa neustále zväčšuje. Náboženstvo je založené na štyroch pilieroch – samovražde, kanibalizme, potratov a sodomii. Vyznávači sa musia riadiť iba jediným prikázaním, ktoré hovorí “Nebudeš rodiť.”

Aj tu platí, podobne ako v ostatných náboženstvách, že prikázania treba dodržiavať. Ako uviedol samotný Korda pre Vice, kvôli porušeniu už musel niekoľkých členov vylúčiť. Podľa neho neexistuje žiadna výnimka pri porušení.

Verejné vyčíňanie a bizarné demonštrácie

Náboženské hnutie upozorňovalo na seba rôznymi výstrelkami na verejných priestranstvách. Začalo to rozdávaním nálepiek so svojím sloganom, pokračovalo ich vylepovaním na policajné autá. V roku 1994 zorganizovali svoj prvý verejný pochod v rámci Svetového dňa populácie. Na jeho čele stál Korda prezlečený za ženu s krvavou bábikou s priviazanou americkou vlajkou a napichnutou na palici s lebkou. Pri svojich protestoch používali heslá ako “Plody sú na škrabanie,” alebo “Žiadne dieťa, žiadna práca.”

O rok neskôr cirkev začínala byť spájaná so samovraždami. Na svojej stránke uverejnili presný návod na to, ako sa zabiť, konkrétne zadusiť pomocou hélia. V roku 2003 sa kvôli mŕtvej obeti, ktorá sa nimi riadila, dostal Korda pred súd.

Po páde Dvojičiek, 11. septembra 2001 cirkev uverejnila na svojej stránke kontroverzné video s názvom I Like To Watch, v ktorom sa striedali zábery pádu svetového obchodného centra s hardcore pornom ukazovalo aj masturbujúceho muža, ktorý sa následne utrel do americkej vlajky. V pozadí hrala hudba z dielne samotného Chrisa Kordu.

Extrémny spôsob propagovania ekologickej myšlienky

Cirkev eutanázie sa rozhodla propagovať myšlienku klimatickej krízy vyhroteným spôsobom a ich činy ľudí predovšetkým šokovali. Išlo však o fenomén, ktorý sa snaží bojovať za práva zvierat, eutanáziu, slobodu pri otázke potratov či dôsledky, aké môže mať egoistické ľudské správanie na prírodu a samotnú planétu.

Režisér Steve Onderick sa rozhodol tento kult zaznamenať pomocou dokumentárneho filmu s názvom Save the Planet, Kill Yourself, ktorý má mať premiéru už v priebehu tohto roka.

churchofeuthanasia.orgvice.com
2
Uložiť článok
Komentovať