Foto: 500px.com (LRD)

Branislav Blaško / / Série
Kto tvrdí, že ideálny čas na cestovanie je v lete, ešte nevyskúšal vyraziť na výlet mimo sezónu.

Počas jesene je stále príjemné počasie, cestovanie si užijete s nižšími cenami leteniek a ubytovania a najmä – najznámejšie miesta nebudú preplnené turistami.

Foto: Pixabay.com

Obľúbené turistické mestá môžu vyzerať mimo sezónu úplne inak. K najznámejším pamiatkam sa nepretláčate davmi ľudí, spraviť si fotku iba s Eiffelovkou zrazu nevyzerá ako nadľudský výkon a na najkrajších miestach Európy tak môžete stráviť plnohodnotný čas.

Cesta hlavnými mestami Európy

Na starom kontinente sa nachádza jedno krásne mesto za druhým. Historické budovy, krásne parky a k tomu príjemná jesenná krajina. Skrátka, kombinácia na nezaplatenie. Pri voľbe cieľovej destinácie hrá hlavnú úlohu najmä čas. V prípade, že máte k dispozícii len pár dní, odporúčame zahraničné cestovanie len do okolitých krajín.

Budapešť

Foto: Pixabay/Pexels

Hlavné mesto Maďarska je pre nás ideálnou destináciou najmä vďaka svojej polohe, cenovo je veľmi podobné Slovensku a dostanete sa tam rôznymi dopravnými prostriedkami. Ak plánujete cestovať do Budapešti autobusom, skvelou možnosťou je akcia Eurolines 1+1 zadarmo, ktorú máva spoločnosť často práve na jeseň.

Keď ste už na návšteve u našich južných susedov, rozhodne ochutnajte ich skvelú kuchyňu. Z vlastnej skúsenosti radíme reštauráciu For Sale pub. Za skvelé ceny zažijete neopísateľnú atmosféru a k tomu si vychutnáte vynikajúce jedlo.

Ak cestujete vo väčšom počte ľudí, odporúčame ubytovanie cez airbnb. Za výhodné ceny získate súkromie a byt situovaný zväčša v dobrej polohe. Ak cestujete sami alebo vo dvojici, uprednostnite radšej Booking.com.

Paríž

Foto: Pixabay/Pexels

Romantická plavba po Seine, Paríž sfarbený do zlatistých odtieňov a nezabudnuteľný pohľad na Eiffelovku. Kto by odolal takejto predstave?

Do Paríža sa môžete dostať autobusom (vyskúšajte spoločnosti Flixbus, Eurolines, Student Agency), vlakom, spolujazdou (napr. BlaBlacar) alebo letecky. V prípade letenky použite vyhľadávač leteniek Kiwi.com, ktorý vám vyhľadá najlacnejšie alternatívy. Určite sa viac vyplatí letieť cez týždeň ako víkend, kedy vzrastú ceny aj niekoľkonásobne.

Z reštaurácií môžeme odporučiť Il Etait Un Square, ktorá získala 5 hviezdičiek pri hodnotení viac než 1400 ľuďmi. Čo sa týka ubytovania, máte opäť niekoľko možností. Využiť Booking, Airbnb alebo si ubytovanie kúpiť v niektorom zo zľavových serverov so super zľavou.

TIP: Ubytovanie v Paríži v hoteli George Sand pre dve osoby na dve noci + raňajky teraz môžete kúpiť za skvelých 149 € na Boomer.sk!

Londýn

Foto: Pixabay/Pexels

Aj hlavné mesto britských ostrovov sa dá navštíviť lacno mimo hlavnú sezónu. Na lacné letenky vyskúšajte nízkonákladové spoločnosti ako napríklad Wizzair a Ryanair. Nezabudnite pri vyhľadávaní spojenia využiť Kiwi.com.

V prípade reštaurácií si v Londýne máte skutočne z čoho vyberať. Záleží na čo máte chuť, vynikajúce hodnotenie však majú reštaurácie Gastronhome, Bar 61 restaurant alebo Zeret Kitchen.

Opäť by sme odporučili airbnb v prípade väčšej skupiny ľudí, pri menšej Booking. Ak máte záujem o trochu dobrodružstva, nebojte sa vyskúšať couchsurfing. Výhodou je, že zadarmo prespíte u miestnych, zažijete autentickú atmosféru a spoznáte Londýn očami domácich.

TIP: Spoznajte anglickú kultúru – mnoho galérií a múzeí má v Londýne vstup zadarmo.

Viedeň

Foto: Pixabay/Pexels

Krásna Viedeň v sebe ukrýva čarovnú históriu, nádherné uličky a nezabudnuteľnú atmosféru. A to najlepšie – máme ju hneď pod nosom! Využite lacné lístky autobusov Flixbus, Eurolines (a ich akciu 1+1), Student agency… Alebo sa do Viedne vyberte autom. V tom prípade však nezabudnite myslieť na poplatky za parkovanie a diaľnice.

Z reštaurácií stojí za to Die Metzgerei alebo Mini. Ak máte chuť na nejakú špeciálnu kuchyňu, zadajte svoje požiadavky do TripAdvisor a zobrazí sa vám výber toho najlepšieho z najlepšieho.

Rakúsko je v porovnaní so Slovenskom o niečo drahšie, aj v tomto prípade odporúčame airbnb, Booking a v prípade, že vám nevadí dobrodružstvo a chcete vyskúšať niečo nové, aj couchsurfing.

Ušetrite na cestovaní dvakrát

Chcete cestovať výhodne? V tom prípade vyskúšajte inovatívny spôsob šetrenia – cashback. Pri použití cashbacku získate určité percento naspäť zo svojho nákupu. Len tak, za nič! To, že vám dá dnes niekto niečo zadarmo, znie snáď už ako z rozprávky.

Cashbackové portály z toho samozrejme taktiež majú nejaký zisk, ktorý si ale z väčšej časti rozdelia so zákazníkom. Keď sa zaregistrujete na cashbackovom portáli Tipli.sk, prejdete do vybratého e-shopu a nakúpite tak, ako ste zvyknutí, do 48 hodín sa vám na váš účet vrátia peniaze naspäť z nákupu.

Vás táto služba nestojí vôbec nič, ba naopak! Registrácia je zadarmo, stačí len jeden krok navyše (preklik do obchodu cez Tipli) a peniaze z nákupov sa budú len tak sypať.

Článok vznikol v spolupráci s Tipli
0
Komentovať (0)