Foto: unsplash

Ak nechcete na dovolenku minúť majland, toto mesto si zapíšte na cestovateľský zoznam.

Na to, aby ste si užili skvelú dovolenku, nepotrebujete zaplatiť tisícky v luxusnom rezorte. Dôkazom je Tbilisi, kde si za málo peňazí spokojne užijete veľa muziky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Doprajte si súkromné kúpele

Podľa webu Euronews je hlavné mesto Gruzínska Tbilisi očarujúcou zmesou európskej, východnej, stredovekej a sovietskej kultúry. Vďaka lacnej a bohatej ponuke jedál a finančne nenáročným aktivitám, je ideálnou destináciou, kde si môžete užiť lacnú dovolenku. Môžete sa tu donekonečna túlať krásnymi uličkami a nasávať rôznorodú zmes kultúr. Starobylé Tbilisi je dokonca zapísané na zozname UNESCO.

Foto: unsplash

Ak si chcete dopriať lacný relax, objednajte si pobyt v kúpeľoch v perzskom štýle v oblasti Abanotubani. Vyznačujú sa radom tehlových kupol a sú napájané prírodnou vodou s obsahom síry. Od 50 eur si môžete na hodinu prenajať palácovú izbu a v úplnom súkromí si môžete sami alebo s malou skupinkou ľudí užívať kúpanie v horúcich a studených kadiach a pobyt v saune. Za 7 eur si môžete dopriať profesionálny peeling.

Najete sa tu za veľmi príjemné ceny

Neďaleko nájdete podzemný bazár Meidan, ulicu Abkhazi preplnenú obchodíkmi so suvenírmi a ulice Jan Shardeni a Bambis Rigi, ktoré lákajú okrem iného aj barmi. Kúsok odtiaľ sa môžete za pár eur vyviezť lanovkou na múry starobylej pevnosti Narikala. Zastavte sa v bývalej sovietskej továrni Fabrika, ktorá sa zmenila na moderné kultúrne centrum, bar a hostel. Prejsť sa môžete aj po triede Davit Aghmashenebeli, kde nájdete milé kaviarne, ale aj honosné divadlo.

Foto: unsplash

Už za 10 eur sa môžete v Tbilisi kráľovsky najesť a ochutnať lokálne dobroty. Za 50 centov si môžete dopriať napríklad khinkali, knedličky plnené mletým mäsom. V Tbilisi priveľa nezaplatíte ani za dopravu, väčšina pamiatok sa nachádza blízko seba, bez problému k nim dôjdete aj pešo. Ubytovanie je tu miestami až smiešne lacné. Na Bookingu dokonca nájdete bývanie už aj za 3 eurá na noc na osobu.

Z bratislavského letiska sa dostanete priamo do Tbilisi (počas spiatočnej cesty sa prilieta už do Viedne). Najlacnejšia letenka vás vyjde už od 173 eur, pričom cesta s jedným prestupom trvá menej ako 7 hodín. Z viedenského letiska ste v Tbilisi s jedným prestupom za menej ako 6 hodín a najlacnejšia letenka vás vyjde na 184 eur.

Uložiť článok

Najnovšie články