Foto: Profimedia

Ak ešte nemáte plány, kam na najbližší výlet, možno vám padnú do oka tieto letenky.

Taliansko patrí medzi jednu z obľúbených destinácií, kam aj Slováci vyrážajú vychutnať si výbornú gastronómiu, za pamiatkami, alebo počas horúcich letných mesiacov aj k moru. Jeho výhodou je, že je pre nás ľahko dostupné autom, prípadne sa sem dostanete letecky už za pár eur. Pozreli sme sa, ako je to s cenami leteniek a najlacnejšie sme našli do talianskej Bologne. Ich cena začína už na 15 eurách. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Jednosmerné letenky do Bologne si aktuálne kúpite za cenu jedla v reštaurácii. Konkrétne z Budapešti si do tohto klenotu Talianska zaletíte v polovici septembra len za 15 eur. Teploty tu budú stále príjemné a ľudí pomenej, než počas hlavných letných mesiacov, čo je výhodou tohto termínu.

Ak si priplatíte euro-dve, máte na výber z rôznych termínov počas júla, augusta alebo aj októbra. V tomto prípade je odlet z Viedne.

Foto: Screen Kiwi.com

Stačí vám pár desiatok eur

Spiatočné letenky tiež nezruinujú váš rozpočet a stačí, ak si na ne vyhradíte 32 eur. Za túto cenu máte na výber z rôznych októbrových termínov. No ak sa vám nechce čakať, môžete vyraziť napríklad už 24. júla a ak v Taliansku strávite 8 nocí, za cestu tam aj späť dáte len 34 eur.

Letí sa z Viedne nízkonákladovkou Ryanair a let trvá len 1 hodinu a 15 minút.

Foto: Screen Kiwi.com

Čo robiť v Bologni?

Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Bologni patria Bazilika di San Petronio, Bazilika Santuario della Madonna di San Luca či Bolonské veže. Ak sa sem vyberiete, nezabudnite ochutnať niečo z vynikajúcej talianskej gastronómie.

Samotné mesto sa nenachádza pri mori, no pobrežie Jadranu máte len na skok. Napríklad, k obľúbenému letovisku Rimini sa môžete dostať jednoducho aj vlakom alebo autobusom.

Uložiť článok

Najnovšie články