Foto: mikloskomatej_samotar (instagram), lumarstudio.eu

Nová vyhliadková veža nad obcou Polomka bude návštevníkom k dispozícii pravdepodobne od konca júna.

Polomka. Malá obec na Horehroní, ktorú si väčšina ľudí spojí s dvoma negatívnymi udalosťami jej histórie. Kontroverzná a brutálna vražda miestneho podnikateľa a zrážka autobusu s vlakom na železničnom priecestí, cestovnému ruchu v obci poriadne ublížili. Po rokoch však prichádza nová nádej a lákadlo turistov zo širokého okolia. Nad dedinou totiž už čoskoro otvoria Polomské očko, 30 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, ktorá ponúka krásne výhľady na celé Horehronie.

Obec Polomka nájdete v doline rieky Hron, v regióne Horehronia asi 20 km východne od mesta Brezno. Polomské očko, teda 30 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, budete môcť od letných prázdnin navštíviť na miestnom kopci menom Búčnik. Prehliadnuť ho nemôžete, na jeho vrchol vedie i miestny lyžiarsky vlek. K 906 metrov vysokému kopcu si teda pripočítajte 30 metrovú vyhliadku. Z tejto výšky budete môcť už od konca júna sledovať široké okolie obce Polomka.


Polomské očko, ako vyhliadkovú vežu obec nazvala, je jednou z mála atrakcií tohto typu na celom Horehroní. Obec chcela vyhliadku prvotne financovať z eurofondov, no keďže to nevyšlo, na projekt nakoniec vyčlenila financie z vlastných zdrojov. Od vyhliadkovej veže si totiž sľubuje rozvoj cestovného ruchu i v letnom období, kedy prichádza do tejto časti Horehronia ľudí menej, ako v zime.

Foto: lumarstudio.eu

K vyhliadke na kopci Búčnik vám to po vlastných z dediny potrvá asi 45 minút. Polomské očko vás za námahu obdarí krásnymi výhľadmi na región Horehronia. Smerom na sever budete môcť pozorovať samotnú dolinu rieky Hron i protiľahlé končiare a hrebeň Nízkych Tatier. Opačným smerom, na juh, vás zas uchvátia Muránska planina a Slovenské rudohorie. Celá stavba by mala byť dokončená do konca júna a pripravená na návštevu všetkých prázdninových turistov.

Pozri aj: 10 najkrajších rozhľadní Slovenska, ktoré vám ponúknu rozprávkový výhľad

TA3
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )