Instagram.com

Na Slovensku sa nachádza skutočne veľa rozhľadní, ktoré ponúkajú nádherný výhľad. Prinášame vám zoznam desiatich NAJ.

Ak máte radi prírodu, určite sa necháte inšpirovať našimi tipmi na výlet. Prinášame vám zoznam 10 najkrajších rozhľadní, ktoré môžete nájsť v našej prírode. Ktovie, možno sa jedna z nich nachádza aj vo vašom okolí a vy o nej ani len netušíte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa 

Na prvý pohľad vás táto rozhľadňa určite zaujme svojím tvarom, pretože pripomína drevený sud. Jej výstavba bola súčasťou projektu ,,Tokaj je len jeden“. Túto dominantu Vinohradníckej oblasti Tokaj slávnostne otvorili 30. mája 2015. Vyhliadková veža je 12 metrov vysoká. Ak si so sebou vezmete aj ďalekohľad, uvidíte až do susedného Maďarska.

Rozhľadňa Maginhrad, Veľké Teriakovce

A post shared by Frederik Tergacz (@_frederikt) on

Rozhľadňa vyrástla nad obcou Veľké Teriakovce v historicky významnej lokalite Maginhrad. Týči sa do výšky 16,8 metra. Rozhľadňa bola postavená až v roku 2015. Kedysi bol na tom istom mieste vybudovaný stredoveký drevený hrad z 15. storočia. Z rozhľadne môžete vidieť aj Kráľovu hoľu, ale aj časť územia Maďarska.

Rozhľadňa Opava, Veľký Krtíš

Táto veža má 6 poschodí a meria 20 metrov. Nachádza sa na kopci Opavská hora, od ktorej je odvodený názov samotnej rozhľadne. Keďže vrchné podlažie rozhľadne má veľa priestoru, nádherným výhľadom sa môže naraz kochať veľa ľudí. Vežu tvorí drevená konštrukcia, v ktorej sa nachádzajú drevené schody. Výstavba rozhľadne prilákala značné množstvo turistov a zaslúžila sa o rozvoj turistiky v okrese Veľký Krtíš.

Rozhľadňa v Dohňanoch

Rozhľadňa sa nachádza medzi obcami Dohňany a Zubák uprostred lesov Tlsej hory. Má 6 poschodí a nachádza sa na mieste, kde stála bývalá vojenská vyhliadková veža. Z veže môžete vidieť Strážovské vrchy, Nízke Tatry, ale aj Malú Fatru.  Rozhľadňa sa stala vyhľadávanou atrakciou v Púchovskej doline.

Rozhľadňa Dúbravka, Soblahov (Trenčín)

Táto krásna rozhľadňa sa nachádza v obci Soblahov, 6 km od Trenčína. Je pomenovaná podľa miestnej časti obce. Výška rozhľadne je 9,5 metra. Stavba sa začala realizovať v roku 2015. Rozhľadňa pozostáva z dvoch vyhliadkových podlaží, pričom v spodnej časti sa nachádza aj posedenie. Ak máte radi krásne výhľady, určite sa príďte pozrieť do obce Soblahov, kde z rozhľadne uvidíte krásy prírody.

Rozhľadna Terchovské srdce, Terchová

Táto 30 metrová rozhľadňa sa nachádza nad obcou Terchová. Tvorí súčasť náučného chodníka na vrchu Oblaz. Rozhľadňa má tri poschodia a stojí presne na mieste, kde bola umiestnená šibenica vo filme Jánošík. Svojím tvarom má túto šibenicu dokonca pripomínať. Vyhliadková veža bola otvorená v októbri v roku 2015.

Svätojánska rozhľadňa, Liptovský Ján

#LiptovskýJán #rozhľadňa #víkendnaLiptove #tampodTatrami

A post shared by Adela Hritzová (@adel_hritzova) on

Turistická rozhľadňa sa vypína nad obcou Liptovský Ján. Sprístupnená pre verejnosť bola v roku 2013. Výška rozhľadne je 10,475 metra a je postavená z dreva. Ak sa rozhodnete urobiť si túru k tejto rozhľadni, ponúkne vám výhľad na celú obec, ale aj na široké okolie.

Rozhľadňa Čerešenka

Čerešenka je 11 metrov vysoká turistická rozhľadňa a stojí na ,,rozhanovskom poli“ v Košickom kraji. Pole je známe už z roku 1312, kedy na ňom došlo k vojenskému stretu, ktorý bol považovaný za najväčšiu rytiersku bitku od čias tatárskeho vpádu. Do dejín vstúpila pod názvom Bitka pri Rozhanovciach. Rozhľadňa Čerešenka má tieto historické udalosti pripomínať.

Rozhľadňa na Bobovci, Stará Bystrica

#bobovec #kysuce #winter #slovakia #trip

A post shared by Gabriela Trpišová (@gabika_trpisova) on

Na vrchu Bobovec, ktorý sa týči nad Starou Bystricou, sa nachádza naozaj unikátna rozhľadňa. Bola postavená z kameňa a dreva a je vysoká 16 metrov. Jej výstavba prebiehala v rokoch 2010 – 2011. Ak sa rozhodnete navštíviť túto rozhľadňu, uvidíte skutočný skvost slovenskej prírody. Dokonca z nej môžete, pri dobrej viditeľnosti, vidieť aj Lysú horu v Českej republike.

Vyhliadková veža Hradová, Košice

Veža bola postavená v roku 1987 na mieste, kde kedysi stál stredoveký hrad. Táto rozhľadňa sa nachádza na území lesoparku mesta Košice. Výhľad ponúka pohľad na nádhernú prírodu Košickej kotliny, Hornádskej doliny, ale aj výhľad na mesto Košice. Veža je vysoká 21,51 metra a na jej všetkých štyroch stranách sú k dispozícií reliéfne mapy s vyznačenými vrchmi v okolí.

Rozhľadne sú obľúbeným miestom pre turistov najmä pre ich výšku, vďaka ktorej sa im naskytne naozaj unikátny výhľad na okolitú prírodu. Ak by ste sa teda chceli na niektorú vybrať, veríme, že vás náš výber inšpiroval.

Pozri aj: 10 najkrajších hradov a zámkov na Slovensku, ktoré nám môže závidieť celý svet

Interez.sk (Anna Zábojníková), wikipédia.org, vypadni.sk, aktuality.sk, hiking.sk

 

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články